Şarkışla'dan kısa kısa

- Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Özer, Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Akay ve beraberindekiler, Kaymakam Gül'ü ziyaret etti

SİVAS (AA) - Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer, Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay ve beraberindekiler, Şarkışla Kaymakamı Davut Gül'ü ziyaret etti.

Gül, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, Şarkışla'da yapılacak yeni Hükümet Konağı'na desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Kayseri Şeker'in sadece Kayseri'ye değil, bölgeye ciddi anlamda katkısı olduğunu dile getiren Gül, "Pancar ekilen yerlerde ciddi bir hareketlilik var. Yozgat, Kayseri ve Sivas'ta da bunu görüyoruz. Kayseri Şeker'in bu üç ilimizde de ekonomiye katkısı çok fazla" dedi.

Ziyaretin ardından Hükümet Konağı önünde kurulan çadırda Gül, Özer, Akay ve diğer yöneticilerin de katılımıyla dört bin kişiye aşure dağıtıldı.

 

- Organ bağışı standı

Şarkışla'da organ bağışı standı açıldı.  Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Ayşe Gamze Şahin, stant aracılığıyla organ bağışı konusunda farkındalık oluşturmanın hedeflendiğini söyledi.

Şahin, organ bağışında bulunmanın insani bir görev olduğunu ve herkesin bir gün organ nakline ihtiyaç duyabileceğini dile getirdi.

Standa gelerek tüm organların bağışlayan 30 yaşındaki Ezgi Aksoy, hayat kurtaracak olmanın ve organlarını bağışlamış olmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti.

 

-Pınarönü Mahallesi'ne gaz basımı yapıldı

AKSA Sivas Doğalgaz AŞ Şarkışla İşletme Şefi Can Hasdemir, Pınarönü Mahallesi'ne gaz basımı yapıldığını söyledi.

Pınarönü Mahallesi'nde ana hat döşemesinin tamamlandığını,  bugün gaz verildiğini ve abone bağlantılarının da başladığını dile getiren Hasdemir, Cumhuriyet Caddesi'nin yanı sıra İstasyon ve Ulu Cami caddeleriyle Pınarönü Mahallesi'ndeki Türk Kızılayı binası çevresinde de abonelerin gaz bağlantısı yapılabilmesi için kutu koyma işlemlerinin aralıksız sürdüğünü kaydetti.

Hasdemir, abonelik işlemlerinin ardından gazlarının açılacağını belirtti.