Şarkışla'dan kısa kısa

- Kaymakam Gül, Şarkışla Lisesi öğrenci pansiyonu ile İlçe Özel İdareye ait iş hanında incelemelerde bulundu

SİVAS (AA) - Şarkışla Kaymakamı Davut Gül, Şarkışla Lisesi öğrenci pansiyonu ile Özel İdareye ait hanında incelemelerde bulundu.

Gül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, pansiyondaki onarımın yaklaşık 2 ay önce başlandığını ve 20 güne kadar tamamlanacağını belirtti.

Onarımın 250 bin liraya mal olduğunu ve İl Özel İdaresi tarafından karşılandığını dile getiren Gül, "Pansiyonda kapı, pencere, tuvaletler, yalıtım ve boya gibi bir çok yenilik yapıldı. Bu arada öğrencilerimizi de mağdur etmedik, onarımı kısım kısım yaptık" dedi.

Daha sonra Cumhuriyet Caddesi'ndeki Özel İdareye ait iş hanını gezen Gül, İlçe Özel İdare Müdürü Yavuz Şükrü Yılmaz'dan bilgiler aldı.

 

- Şarkışla Belediyesi araç filosunu güçlendirdi

Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, kepçelerle çalışma alanına gitmek zorunda kalan işçilerin daha güvenli bir şekilde ulaşımını sağlamak amacıyla servis minibüsü, malzemeleri taşımak için de kamyonet aldıklarını söyledi.

Böylelikle personelin çalışacakları alana daha güvenli ve hızlı ulaşacaklarını dile getiren Oğuz, araçların hayırlı olmasını diledi.

Belediye bünyesine katılan 2 araç, Hükumet Konağı önünde sergilendi.


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Öğrenci

  ,

  Kapı

  ,

  ilçe

  ,