Şarkışla'dan kısa kısa

Şarkışla'dan kısa kısa
Şarkışla'dan kısa kısa
- Şarkışla Organize Hayvancılık Bölgesi kurulması çalışmaları hakkında Kaymakam Gül'e bilgi verildi - Çağdaş Yaşam Kenan Tunakan Anaokulu öğrencileri çam fidanları dikti

SİVAS (AA) - Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı görevlisi veterinerler Osman Temel ile Ozan Yolcu, Şarkışla Kaymakamı Davut Gül'e ilçede kurulacak Organize Hayvancılık Bölgesi çalışmaları hakkında bilgi verdi. 

Cemel beldesi, Döllük köyü ve Maksutlu köyü civarında kurulacak Organize Hayvancılık Bölgesi'nin mekanının çalışma için uygun olduğunu dile getiren Temel, "Bölge elektrik, su sıkıntısı olmayan, ana yola yakın, ulaşımın da kolay sağlanacağı bir yer. İnşallah bu proje çok kısa bir süre içerisinde işler hale gelir" dedi.

Kaymakam Gül, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, projenin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.  Şarkışla Organize Hayvancılık için 3 yer belirlendiğini, hazırlanan proje için Cemel beldesi, Döllük köyü ve Maksutlu köyü üçgeni arasında bulunan bölgenin uygun görüldüğünü hatırlatan Gül, çalışmaların en kısa zamanda başlayacağını bilirdi. 

- Anaokulu öğrencileri okul bahçesine çam fidanı dikti -

Şarkışla ilçesi Yıldırım mahallesinde bu yıl hizmete açılan Çağdaş Yaşam Kenan Tunakan Anaokulu öğrencileri,  Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, Şarkışla Orman İşletme Şefi Gökhan Albayrak ile öğretmenler ve minik öğrenciler okul bahçesine çam fidanı dikti. Öğrenciler, isimlerinin verildiği fidanları küçük kaplarla suladı.  

Fidan dikiminin ardından öğrencilerle sohbet eden Belediye Başkanı Oğuz, çocukların çamlara bakıp büyütmesi halinde okullarına en kısa zamanda  oyun grubunu yaptıracağı sözünü verdi.