Şarkışla'dan kısa kısa

Şarkışla'dan kısa kısa
Şarkışla'dan kısa kısa
- Üniversiteye hazırlanan öğrencilere yardımcı ders kitabı dağıtıldı - İlçe Müftülüğü, Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma kursu açtı - Besicilere sulak desteği sağlandı

SİVAS (AA) - Şarkışla ilçesinde üniversiteye hazırlanan öğrencilere yardımcı ders kitabı dağıtıldı. 

Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, Şarkışla Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Aşık Veysel Kültür Merkezi'ndeki ünivesite hazırlık kursuna giden öğrencilere verdiği sözü tuttu. Öğrencilerin ihtiyacı olan 96 yardımcı kitabı öğrencilere dağıtan Oğuz, öğrencilere seslenerek, "Bizim mutluluğumuz ancak sizlerin iyi bir eğitim alarak güzel yerlere makamlara gelmiş insanlar olduğunuzda ancak mutlu olacağız, bunu da yapacağınızdan eminim" dedi. 

Oğuz, öğrencilere çalışmalarında başarılar diledi. 

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bünyamin Sarıtaş ile öğretmen ve öğrenciler de Oğuz'a duyarlılığı için teşekkür etti.

- Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma kursu açıldı

Şarkışla İlçe Müftülüğü, Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma kursu açtı. 

İlçe Müftüsü Mehmet Cingöz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kursları Müftülük personeli İsmail Yıldırım, hafız Halime Bölge ile kendisinin verdiğini belirtti. Sabah erkeklere öğleden sonra da kadınlar için düzenlenen kursların 160 saat süreceğini kaydeden Cingöz, kurslara ilçe merkezinden 17 kadın kursiyerle 20 cami imamı ve müezzinin katıldığını belirtti. Cingöz, benzer kurslarının belde ve köylerde de devam ettiğini söyledi.

- Besicilere sulak desteği 

Mera Islahı ve amenajmanı projeleri kapsamında Şarkışla'daki besicilere sulak desteği verildi. 

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nce hayvanların su ihtiyaçlarını karşılamak için getirtilen sulakların dağıtımı yapıldı. İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü mera birimi sorumlusu Fahri Ekinci proje kapsamında 2011 yılında da bazı köylerde sulak dağıtımı yapıldığını, bu yıl da hayvan sayıları göz önünde bulundurularak, 65 köye 234 sulak dağıtıldığını kaydetti. Ekinci, sulak dağıtımlarının devam edeceğini bildirdi.