Şarkışla'dan kısa kısa

Şarkışla'dan kısa kısa
Şarkışla'dan kısa kısa
SİVAS (AA) - Şarkışla Ziraat Odası Başkanı Bayram Sevim, Ziraat Bankası Şarkışla Şube Müdürü Ali Turan'ı ziyaret etti.Sevim, ziyarette Şarkışla...

SİVAS (AA) - Şarkışla Ziraat Odası Başkanı Bayram Sevim, Ziraat Bankası Şarkışla Şube Müdürü Ali Turan'ı ziyaret etti.

Sevim, ziyarette Şarkışla tarımına ve çiftçilerine verdiği destekten dolayı Turan'a teşekkür ederek, "Çiftçimiz, düştüğü maddi sıkıntıda, soluğu banka şubesinde alıyor. Çiftçilerimiz bu bankadan hiç bir zaman boş dönmedi. Bundan dolayı teşekkür ediyoruz" dedi.

Turan da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, çiftçilerin her zaman yanlarında olacaklarını söyledi. Sevim, ziyaretin sonunda Turan'a plaket verdi.

-Tapu Kadastro Bölge Müdürü Postacı'dan Kaymakam Gül'e ziyaret

Tapu Kadastro Bölge Müdürü Mehmet Postacı, Şarkışla Kaymakamı Davut Gül'ü makamında ziyaret etti.

Gül, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Postacı'dan çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Postacı, gurbette yaşayan vatandaşların memleketlerinden ya da diğer illerden alacakları veya satacakları taşınmazları daha kolay alıp satabilmeleri için, Berlin'de büro açıldığını söyledi. Postacı, "Vatandaşlarımız memleketlerinde bulunan taşınmazları bulundukları il veya ilçelerdeki tapu kadastroya baş vurarak alış satışını yapabilecekler. Türkiye 'nin herhangi bir il veya ilçesinde bulunan Şarkışlalı vatandaşımız bulundukları yerdeki tapu dairesine müracaat etmesi halinde Şarkışla'daki taşınmazını alıp satabilir. Bunun yanı sıra Berlin'de açılan büromuzdan da bu hizmetlerden faydalanabilir. Böylelikle hem zamandan hem de yol sıkıntısından kurtulmuş olurlar"

Ziyarette Şarkışla Tapu Kadastro Müdürü Halil Kaya da hazır bulundu.

- Şarkışla'da motosikletle otomobil çarpıştı: 2 yaralı

Kale Mahallesi Holduroğlu sokakta Emin Mehmet Hark'ın (25) kullandığı 58 HF 484 plakalı otomobil, Murat Peker'in (31) kullandığı plakasız motosikletle çarpıştı. 

Kazada motosiklet sürücüsü Peker ve beraberindeki Semiha Peker (25) yaralandı. Ambulansla Şarkışla Devlet Hastanesine kaldırılan yaralıların sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Kaymakam

  ,

  Banka

  ,

  Ziraat

  ,

  zaman