Şarkışla'dan kısa kısa

Şarkışla'dan kısa kısa
Şarkışla'dan kısa kısa
- Şarkışla Emniyet Müdürlüğünden kontör dolandırıcılığı uyarısı

SİVAS (AA) - Şarkışla İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Mithat Tolunay, mahalle muhtarlarını kontör dolandırıcılığına karşı uyardı.

Tolunay, Emniyet Müdürlüğündeki makamında mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Polisin hiçbir vatandaştan para talep etmeyeceğini ifade eden Tolunay, kötü niyetli kişilerin kendilerini kamu görevlisi veya emniyet mensubu gibi tanıttıklarını ve çeşitli vaatlerle kişileri kandırdıklarını söyledi.

Tolunay, bu tür dolandırıcılıkları meslek edinmiş kişilerin çeşitli bahanelerle vatandaştan kontör istediğini belirterek, "Dolandırıcıların tuzağına düşen iyi niyetli vatandaşlarımız da maalesef bu tür istekleri araştırmadan kabullenebiliyor. Bu tür telefonlara itibar edilmemesi gerekiyor. Bir başka dolandırıcılık yöntemi olarak da kimliği belirsiz kişi veya şebekelerce 'hediye kazandınız', 'kol saati kazandınız', 'faturanızdan indirim kazandınız' gibi uyduruk mesajlar göndererek vatandaşımızı kandırabiliyor" diye konuştu.

Bu tür olaylarla karşılaşan vatandaşın hemen emniyet müdürlüğüne giderek arayan numaranın bildirilmesi gerektiğini vurgulayan Tolunay, "Şarkışla İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak vatandaşların mağdur olmaması için elimizden gelen mücadeleyi veriyoruz" dedi.

 

-ORAN'dan tanıtım toplantısı

Orta Anadolu (ORAN) Kalkınma Ajansı 2015 yılı teklif çağrısı kapsamında "Yenilenebilir enerji ve sürdürülebilir rekabet" mali destek programlarının tanıtımı yapıldı.

Aşık Veysel Kültür Merkezi'nde yapılan tanıtım programında, amaç, öncelikler, kimlerin başvuruda bulunabileceği, örnek projeler ve yapılacak girişimlerin getirileri anlatıldı.

Programa, Şarkışla Kaymakamı Davut Gül, Gemerek Kaymakamı Yusuf Özbey, daire amirleri, iş adamları ve Aşık Veysel Meslek Yüksek Okulu öğrencileri katıldı.