Şarkışla'dan kısa kısa

Şarkışla'dan kısa kısa
Şarkışla'dan kısa kısa
- Kaymakam Gül, ilçedeki çalışmalar kapsamında toplantılar gerçekleştirdi

SİVAS (AA) - Şarkışla Kaymakamı Davut Gül, ilçedeki çalışmalar kapsamında toplantılar gerçekleştirdi. 

İlçe Organize Hayvancılık Bölgesi'yle ilgili Kaymakamlıkta düzenlenen ilk toplantıya, Gül başkanlık etti. Organize Hayvancılık Bölgesi çalışmalarının değerlendirildiği toplantıya, Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu ve öteki ilgililer katıldı. 

Diğer toplantılarda da Şarkışla Organize Sanayi Bölgesinin sorunları ve çözüm önerileri masaya yatırıldı, fırıncı esnafının ekmek fiyatları için istediği 15 kuruşluk zam görüşüldü. 

Gül, toplantılara ilişkin AA muhabirine yaptığı değerlendirmede, Organize Hayvancılık Bölgesi için yer seçim sürecinin başladığını, 20 Şubat'ta yer seçiminin kesinleştiğini bildirdi. Bu tarihten sonra ortaklarla görüşüldüğünü anlatan Gül, sürecin ardından imar planları, ÇED süreci, jeolojik etüt gibi çalışmaların hızlandırılması için toplantı yaptıklarını ifade etti. 

Şarkışla ekonomisinin canlandırılması, Gemerek-Şarkışla arasında ulaşımın sağlanması için belirli saatler arasında servis araçlarının konulması konusunun da düzenledikleri toplantılarda görüşüldüğünü anlatan Gül, ayrıca fırıncıların zam taleplerine ilişkin de görüş alışverişinde bulundukları toplantılar gerçekleştirdiklerini söyledi. 

- İlçeye 250 çöp konteyneri verildi

Şarkışla Belediyesine, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca 250 çöp konteyneri verildi.

Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bakanlıkça belediyelerine daha önce 300 çöp konteyneri gönderildiğini, şimdi 250 çöp konteyneri daha verildiğini kaydetti.  

İlçenin daha temiz olması için gereken çabayı gösterdiklerini vurgulayan Oğuz, değeri yaklaşık 65 bin lira çöp konteynerlerini Çevre ve Şehircilik Bakanlığından hibe olarak aldıklarını söyledi. 

Konteynerleri ihtiyaç bulunan mahalelere koyacaklarını anlatan Oğuz, vatandaşlardan konteynerlerin içerisinde ateş yakmamaları ve çöplerin atılmasının ardından konteynerlerin kapaklarının kapatılmasını istedi.

Tırlarla gelen çöp konteynerleri belediye hizmet garajına indirildi.


  ETİKETLER:

  Seçim

  ,

  zam

  ,

  çevre

  ,

  Belediye

  ,

  ilçe

  ,

  sanayi

  ,

  lira

  ,

  ekmek

  ,

  hizmet