Şarkışla'dan kısa kısa

Şarkışla'dan kısa kısa
Şarkışla'dan kısa kısa
SİVAS (AA) - Sivas'ın Gemerek ilçesinde, ilkokul öğrencileri arasında bilgi yarışması düzenlendi. Köy okullarında eğitim kalitesinin artırılması...

SİVAS (AA) - Sivas'ın Gemerek ilçesinde, ilkokul öğrencileri arasında bilgi yarışması düzenlendi. 

Köy okullarında eğitim kalitesinin artırılması amacıyla kaymakamlık tarafından hazırlanan "Bağımlılığı Bırak, Yarışmaya Bak Gemerek" adlı proje kapsamında, Yeniçubuk Spor Salonu'nda düzenlenen yarışmaya, 9 ilkokul katıldı.

Yarışmada Öziçi İlkokulu birinci, Burhan İlkokulu ikinci, Seydinali İlkokulu ise üçüncü oldu. Dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Gemerek Kaymakamı Yusuf Özbey, ilçe genelinde eğitim kalitesinin artırılabilmesi için bu tür projelerin devam edeceğini belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Yarışma öncesinde öğrencilere moral vermek için ilçede görev yapan müzik öğretmenleri müzik dinletisi sundu.

- Hayvan pazarının yolu asfaltlanacak

Şarkışla ilçesinde, altyapı çalışmaları tamamlanan hayvan pazarının yolunun asfaltlanacağı bildirildi.

Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, pazar yerinde incelemelerde bulundu. 

Oğuz, burada AA muhabirine yaptığı açıklamada, pazar alanında yarım kalan alt yapı çalışmalarının tamamlandığını belirterek, "Pazara araçlarıyla gelenler düzenli bir otopark bulamadıkları için rastgele parklar oluşuyor. Bu nedenle de trafikte sıkıntı yaşanıyordu. Şimdi pazar etrafında ekibimizin gayretli çalışmaları sonucunda hem araç parkı, hem yürüyüş kaldırımları hem de çamur ve çukurdan geçilmeyen yaklaşık 3 kilometrelik yolun sıcak asfaltla kaplanması için hazır hale getirdik. Önümüzdeki hafta içerisinde de asfaltlama çalışmalarına başlayacağız" dedi.