Şarkışla'dan kısa kısa

Şarkışla'dan kısa kısa
Şarkışla'dan kısa kısa
SİVAS (AA) - Şarkışla ilçesinde TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı.Şarkışla Fen Lisesi öğrencilerinin danışman öğretmenleri eşliğinde hazırladıkları...

SİVAS (AA) - Şarkışla ilçesinde TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı.

Şarkışla Fen Lisesi öğrencilerinin danışman öğretmenleri eşliğinde hazırladıkları çalışmalar fuarda sergilendi.

Okul Müdürü Şahin Karaca, TÜBİTAK Bilim Fuarı projeleri kapsamında geçen yıl bir sergi açtıklarını, bu yıl ikincisini gerçekleştirdiklerini söyledi.

Sergi açılışını Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Ergen, Okul Aile Birliği Başkanı Ömer Babadağ ve AK  Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Kılıç yaptı.

Kurdele kesimi sonrasında Oğuz ve beraberindekiler sergiyi gezerek projeler hakkında bilgi aldı. 

- Şarkışla'da toplu temel atma ve açılış yapılacak

Şarkışla Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığının organizesinde toplu temel atma ve açılış yapılacak.

Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, programlara Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ve il protokolünün de katılacağını belirtti.

Programın 26 Mart'ta gerçekleşeceğini aktaran Oğuz, "Törende sağlık, eğitim öğretim, güvenlik , üretim, sosyal faaliyet, barınma gibi birçok kamu yatırımının yapılmış ve yapılacak olanların açılışların temel atma işlemi gerçekleştirilecek. Tören saat 17.00'de Şarkışla Stadında gerçekleştirilecek. Yaklaşık 246 milyon lira değerindeki 44 projenin temel atma ve açılışı yapılacak" diye konuştu. 

Törenin ardından sanatçı Ferhat Göçer'in konser vereceği bildirildi.