Şarkışla'dan kısa kısa

Şarkışla'dan kısa kısa
Şarkışla'dan kısa kısa
SİVAS (AA) - Sivas Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile İstanbul Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü işbirliğinde düzenlenen "Ufka Yolculuk Kültür...

SİVAS (AA) - Sivas Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile  İstanbul Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü işbirliğinde düzenlenen "Ufka Yolculuk Kültür Yarışması"nda birinci olanlar umre hediyesi kazandı.

Seyfettin Soysal Konferans Salonu'nda düzenlenen ödül töreninde, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının ardından Kuran'ı Kerim tilaveti okundu. 

Hz. Peygamber'in hayatını okuyan 800 kişinin katıldığı yarışmada, çeşitli kategorilerde dereceye giren Gülnihal Altınkaya, Hatice Zehra Çam, Kadriye Çolak umre ile ödüllendirildi.

Törene, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Ergen, Milli Eğitim Şube müdürleri Yasin Türkoğlu, Ertan Aydemir, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

- Stadyumda yenileme çalışmaları

Yıldırım Mahallesi'ndeki Şarkışla Stadyumu'nda yenileme çalışmaları yapılacak.

Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, stadyumda birçok yeniliğin olacağını söyledi.

Stadyumdaki yeniliklerin başında aydınlatma, kapalı tribün, soyunma odaları ve sentetik çim olacağını dile getiren Oğuz, henüz proje aşamasında olunduğunu, çok kısa sürede ihaleye çıkılacağını ve ardından yenileme çalışmalarına başlanacağını belirtti.

Oğuz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür Vekili Özgür Öztürk ve beraberindekiler mevcut stadyumda incelemelerde bulundu.