Şarkışla'dan kısa kısa

Şarkışla'dan kısa kısa
Şarkışla'dan kısa kısa
- Şarkışla Belediyesince belediye arazisine ekilen buğday, hasat edilmeye başlandı - Gümüştepe köyüne yaptırılacak caminin temeli atıldı

SİVAS (AA) - Şarkışla Belediyesince belediye arazisine ekilen buğday, hasat edilmeye başlandı.

Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, belediye bütçesine ek gelir sağlanması için 2 bin dönüm araziye buğday ektiklerini söyledi.

Oğuz, 50 ton tohum kullandıkları araziden yaklaşık 800 ton buğday almayı beklediklerini belirterek, "Belediyemize ait Gündüz mevkisinde bulunan araziye sertifikalı buğday ektik. 40 ton taban gübresi, 20 ton da yazlık gübre kullandık. Bu gün de hasat yapılıyor. Ekinimiz güzel. Belediyemize iyi bir gelir olacağını düşünüyoruz" diye konuştu.

AK Parti 'li Belediye Meclisi Üyesi Halis Lektemur da bu yıl yağışların iyi olduğunu kaydetti.

- Gümüştepe köyüne yaptırılacak caminin temeli atıldı

Şarkışla'ya bağlı Gümüştepe köyüne yaptırılacak caminin temeli atıldı.

Danimarka'da yaşamını yitiren gurbetçilerden Cafer Bulut'un eşi ve kardeşi tarafından yaptırılacak caminin temel atma töreninde konuşan Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, Bulut ailesine yapmış oldukları hayır için teşekkür etti.

Cafer Bulut'un ağabeyi Bayram Bulut da kardeşinin iyi bir hayır sever olduğunu belirterek, "Bu caminin yapılmasına vesile olan kardeşime Allah'tan rahmet diliyorum. O'nun eşi ve çocuklarına da teşekkür ediyorum. Kardeşimin adı bu camiyle yaşayacak" diye konuştu.

Temel atma törenine İlçe Müftü Vekili Celal Ulusoy, siyasi partilerin ilçe başkanları ve vatandaşlar katıldı.