Şarkışla'dan kısa kısa

Şarkışla'dan kısa kısa
Şarkışla'dan kısa kısa
- Şarkışla'da okullardaki tadilat işleri ve yeni okul inşaatları devam ediyor

SİVAS (AA) - Sivas'ın Şarkışla ilçesinde okullardaki tadilat işleri ve yeni okul inşaatları devam ediyor.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ertan Aydemir, ilçe, belde ve köylerdeki onarım çalışmalarının devam ettiğini, bazı okullarda da çalışmaların tamamlandığını söyledi.

Çalışmaların planlanan takvim süre içerisinde bitirileceğini belirten Aydemir, yeni eğitim yılı başında okulların hazır olmasının önemli olduğunu vurguladı.

Aydemir, "Okullarımızın fiziki durumunu yapılan durum tespitiyle belirlemiştik. Elde edilen bilgiler doğrultusunda bir çalışma takvimi belirlendi. O takvim doğrultusunda yaz tatili süresi içinde, ihtiyaç duyulan duruma göre okullarımız, bakım ve onarımdan geçirilmekte. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hedefimiz, öğrencilerimize en iyi fiziki şartlarda, en iyi eğitimi vermek, bu doğrultuda çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir. 7 okulda yalıtım, ıslak zemin, doğalgaz dönüşümü ve elektrik işlerinin yapımına devam edildiği bunlardan bazılarının tamamlandı. Damlaca, Yıldırım ve Gültekin mahallerindeki 5 yeni okulun da inşaatının devam ediyor" ifadelerini kullandı.

- Şarkışla'da doğalgaz çalışmaları

Şarkışla ilçesinde doğalgaz çalışmaları devam ediyor.

Esentepe Mahallesi'nde devam eden doğalgaz çalışmasında ana hat boru döşeme işleminin tamamlandığı, binalara abone kutusu konulmaya başlandığı belirtildi.

Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, doğalgaz çalışması dolayısıyla bozulan yolların onarım işlerinin yapılacağını bildirdi.


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Okul

  ,

  elektrik

  ,

  ilçe

  ,

  takvim

  ,

  eğitim