Şarkışla'dan kısa kısa

Şarkışla'dan kısa kısa
Şarkışla'dan kısa kısa
- Şarkışla'da yapımı devam eden Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezinde sona gelindi

SİVAS (AA) - Şarkışla ilçesinde yapımı devam eden Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezinde sona gelindiği belirtildi.

Şarkışla Kaymakamı Akif Pektaş, eski Şehitler Parkında yapımı devam eden kültür merkezi inşaatında incelemelerde bulundu.

Firma yetkilisinden çalışmalar hakkında bilgi alan Pektaş, "Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezi'nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda açılışının yaparak gençlere bayram armağanı olarak teslim etmeyi planlıyoruz" dedi.

Yüklenici firmanın çalışmalarını hızlandırdığını aktaran Pektaş, emeği geçenlere teşekkür etti. İncelemelerde Pektaş'a Milli Eğitim Şube Müdürü Ertan Aydemir de eşlik etti.

Toplam 5 bin 507 metrekare kapalı alanda inşa edilen merkezde 12 derslik, 500 kişilik tiyatro salonu, cep sineması, bowling salonu, fitness, kütüphane, satranç, müzik , resim ve folklor odaları, masa tenisi, geleneksel el sanatları galerisi, teşhir ve internet salonları yer alıyor.  

- Kayamakam Pektaş, anaokulunda incelemelerde bulundu

Pektaş, 2 derslikli anaokulunda da incelemelerde bulundu.

Gürçayır beldesinde yaşayan 80 yaşındaki hayırsever vatandaş Ahmet Avcı'nın Gürçayır İlk/Ortaokulu'nun bahçesine yaptırdığı 2 derslikli anaokulunu gezen Pektaş, Avcı'ya eğitime sağladığı katkılardan dolayı teşekkür etti.

Anaokulunun önümüzdeki eğitim öğretim yılına hazır hale getirileceği belirtildi.

Pektaş incelemelerin ardından, Gürçayır İlk/Ortaokul Müdürü Mustafa Soykök ve öğretmenleriyle bir araya gelerek sohbet etti. 

İncelemerde Pektaş'a Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Ergen ve Milli Eğitim Şube Müdürü Ertan Aydemir eşlik etti.