Şarkışla'dan kısa kısa

Şarkışla'dan kısa kısa
Şarkışla'dan kısa kısa
- "Düğün Dernek 2: Sünnet" Şarkışla'da izleyicisiyle buluşacak

SİVAS (AA) - Çekimlerinin bir bölümü Sivas'ta yapılan "Düğün Dernek 2: Sünnet" filminin 4 Aralık Cuma günü Şarkışla ilçesinde izleyicisiyle buluşacağı bildirildi. 

Şarkışla Kaymakamı Akif Pektaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kaymakamlığın organizesinde Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezinde gösterime girecek filmin tam biletlerinin 10, öğrenci biletlerinin ise 8 liradan satışa sunulacağını söyledi. Biletlerin Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde satışa sunulduğunu ifade eden Pektaş, 500 kişilik salonda saat 19.00'da gösterime girecek filmle hem kültür merkezinde faaliyetlerin başlayacağını hem de Sivas'ta çekilmiş olan filmin izlenmesi için illere gidilmesine gerek kalmayacağını ifade etti. 

 Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezindeki etkinliklerin devam edeceğini anlatan Pektaş, "İlçemizde fazlaca sosyal aktivitenin olmaması hem vatandaşımızı hem yüksek okul öğrencilerimizi hem de gençlerimizi arayışlara sürüklüyor. Bunun önüne geçmek için, ilçede yeni sosyal aktiviteler başlatıyoruz" dedi. 

- Voleybol turnuvası

Şarkışla Kaymakamlığının her yıl düzenlediği voleybol kış turnuvası başladı. 

Günde iki maçın oynandığı ve 12 takımın yer aldığı turnuvayla ilgili AA muhabirine açıklamada bulunan Pektaş, birlik, beraberlik ve kaynaşma adına yapılan turnuvaya katılan takımlara başarı diledi.

Pektaş, iki grup halinde 12 takımın katıldığını turnuvanın ay sonunda sona ereceğini belirtti. Turnuvanın açılış maçında birinci grupta Giyim AVM Spor, Yeni Oluşum Spor'u, Çiçekler Spor'da Buğra Fidancılık Spor'u 3-0 lık skorlarla mağlup etti.