Şarkışla'dan kısa kısa

Şarkışla'dan kısa kısa
Şarkışla'dan kısa kısa
SİVAS (AA) - Şarkışla Kaymakamı Akif Pektaş, mevsim gereği çalışmalara ara verilen inşaatlarda incelemelerde bulundu.Pektaş, Aşık Veysel Gençlik ve...

SİVAS (AA) - Şarkışla Kaymakamı Akif Pektaş, mevsim gereği çalışmalara ara verilen inşaatlarda incelemelerde bulundu.

Pektaş, Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezinin zemin katında yapılacak bowling salonu ve Hükümet Konağı inşaatı ile Esentepe, Yıldırım, Kale ve Damlaca mahallelerindeki okul inşaatlarını gezerek, firma yetkililerinden bilgi aldı.

Pektaş, burada yaptığı açıklamada, okulların yeni eğitim öğretim yılına hazır hale getirileceğini, Hükümet Konağının ise 2016 sonuna kadar tamamlanabileceğini söyledi.

Daha sonra Yukarı Mahalle Camii Kur'an Kursunu ziyaret eden Pektaş, İlçe Müftüsü Mehmet Cingöz'den bilgi aldı.

Cingöz, talep olması halinde diğer mahallelerde de kurs açabileceklerini söyledi.

- Bayırbucak Türkmenlerine yardım kampanyası 

Alperen Ocakları İlçe Başkanı Mehmet Şimşek, düzenlediği basın toplantısında, Bayırbucak Türkmenlerinin, ailelerini Türkiye sınırına bırakıp Suriye'ye dönerek toprakları için savaştıklarını belirtti.

Bu ailelere destek olmak için bir kampanya başlatmaya karar verdiklerini dile getiren Şimşek, "Tüm Şarkışla halkını bu kampanyamıza destek vermeye davet ediyoruz. Bu insanlara giyimden yiyeceğe kadar en ufak bir yardımımız olursa ne mutlu bizlere" dedi.