SDT "Bremen Mızıkacıları"nı sahneleyecek

SDT "Bremen Mızıkacıları"nı sahneleyecek
SDT "Bremen Mızıkacıları"nı sahneleyecek
SİVAS (AA) - Sivas Devlet Tiyatrosu (SDT) aralık ayında "Bremen Mızıkacıları" adlı çocuk oyununu sahneleyecek.Özlem Saraç'ın Türkçe'ye çevirdiği...

SİVAS (AA) - Sivas Devlet Tiyatrosu (SDT) aralık ayında "Bremen Mızıkacıları" adlı çocuk oyununu sahneleyecek.

Özlem Saraç'ın Türkçe'ye çevirdiği "Bremen Mızıkıcıları", Burçhan Göze'nin rejisiyle 2 Aralık Çarşamba günü Atatürk Kültür Merkezi sahnesinde tiyatroseverlerle buluşacak. 

Grimm Kardeşler'in kaleme aldığı, Burçhan Göze'nin yönettiği ve Özlem Saraç'ın oyunlaştırdığı oyunda Özge Günay Göze, Onur Kayabaşı, Neyra Karaböcü ve İsmali Tütüncü rol alıyor. 

Oyunda sahiplerinin artık yaşlandıkları için evden kovduğu eşek, horoz, köpek ve kedinin bir müzik grubu kurma hayaliyle Bremen'e doğru yola çıkması ve yolculuk esnasında karşılaştıkları "Çıtıpıtı" ve annesine, evlerine giren hırsızları korkutup kaçırmak için yardım etmesi anlatılıyor.

"Bremen Mızıkacıları", Türk seyircisinin 1980'li yıllarda "Susam Sokağı" programıyla tanıştığı kuklalar ekseninde geliştirilmiş televizyon şovunun tiyatro sahnesine uyarlanaşının ilk örneği olacak.

Oyuncu Onur Kayabaşı, Bremen Mızıkacıları'nın çok eğlenceli ve keyifli bir kukla oyunu olduğunu belirterek, tüm Sivas'taki tüm çocukları oyuna davet etti.