SDT bu hafta 2 oyun sahneleyecek

SDT bu hafta 2 oyun sahneleyecek
SDT bu hafta 2 oyun sahneleyecek
SİVAS (AA) - Sivas Devlet Tiyatrosunda (SDT), bu hafta "Kanlı Düğün" ve "Bremen Mızıkacıları" adlı oyunlar seyirciyle buluşacak.SDT'den yapılan...

SİVAS (AA) - Sivas Devlet Tiyatrosunda (SDT), bu hafta "Kanlı Düğün" ve "Bremen Mızıkacıları" adlı oyunlar seyirciyle buluşacak.

SDT'den yapılan yazılı açıklamaya göre, yurt içi ve yurt dışında birçok tiyatro festivalinin açılış oyunu olan, dans ve canlı müzik performansıyla beğeni toplayan "Kanlı Düğün", 17 Aralık Perşembe ve 18 Aralık Cuma günü saat 19.30'da, 19 Aralık Cumartesi günü ise saat 14.00 ve 19.30'da Atatürk Kültür Merkezi'nde sahnelenecek.

Aşka ve dört duvar arasında sıkışan insanlara dair hikayeyi konu alan "Kanlı Düğün", aralık ayının son haftası da perde açacak.

Öte yandan Grimm Kardeşler'in kaleme aldığı ve her yaştan seyircinin beğenisini kazanan "Bremen Mızıkacıları" adlı çocuk oyunu da 16 ve 23 Aralık'ta saat 14.00'de tiyatro severlerle buluşacak.

Televizyon şovunun tiyatro sahnesine uyarlanışının ilk örneği olan oyunda, Burçhan Göze, Özge Günay Göze, Onur Kayabaşı, Neyra Karaböcü ile İsmail Tütüncü rol alıyor.