Selim Dursun'dan TÜDEMSAŞ'a ziyaret

Selim Dursun'dan TÜDEMSAŞ'a ziyaret
Selim Dursun'dan TÜDEMSAŞ'a ziyaret
SİVAS (AA) - 5'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde, resmi olmayan sonuçlara göre, AK Parti'den Sivas milletvekili seçilen Selim Dursun, TÜDEMSAŞ...

SİVAS (AA) - 5'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde, resmi olmayan sonuçlara göre, AK Parti 'den Sivas milletvekili seçilen Selim Dursun, TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan'ı makamında ziyaret etti.

Dursun, yaptığı ziyarette TÜDEMSAŞ'ın, Sivas'ın gelişen bir markası olduğunu belirtti.

TÜDEMSAŞ'ın, Avrupa 'nın ve Ortadoğu 'nun yük vagon merkezi haline geleceğini söyleyen Dursun, "TÜDEMSAŞ'ın daha iyi noktalara gelmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz" dedi.

TÜDEMSAŞ'ın gelişmesiyle Sivas'ta yaşanılan göçün önünün kesileceğini belirten Dursun, şunları kaydetti:

"TÜDEMSAŞ Sivas'ımızın, Türkiye 'mizin, Avrupa'nın ve Ortadoğu'nun kesinlikle yük vagon merkezi olacak. Bu noktada kimsenin herhangi bir tereddüttü olmasın. Bunu sağlamak için her şeyi yapacak konumdayız. TÜDEMSAŞ TSI belgesini alarak uluslararası standartlarda yük vagonu üretecek hale geldi. Kendi bünyesinde kurduğu Kaynak Eğitim Merkezi şu ana kadar 700 kişiyi sertifikalandırmış, uluslararası arenada Sivas'ımıza ve ülkemizin çeşitli yerlerine kaynakçı yetiştirir hale gelmiştir. TÜDEMSAŞ gezimde her birimin uluslararası standartları yakaladığını gördüm."

TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Koçaraslan ve ekibine teşekkür eden Dursun, "TÜDEMSAŞ'ı son 2-3 yıllık dönemde çok farklılaştırarak daha ileri seviyeye götürmüşler. Dün ile bugünü eşit olan herkes zarardadır. Emekleri zayii olmasın. Daha güzel projelere ve daha güzel işlere sebep olacak çalışmalarını ortaya koymalarını diliyorum" şeklinde konuştu.