SESOB Başkanı Köksal'dan Vakıflar Bölge Müdürlüğü'ne ziyaret

SESOB Başkanı Köksal'dan Vakıflar Bölge Müdürlüğü'ne ziyaret
SESOB Başkanı Köksal'dan Vakıflar Bölge Müdürlüğü'ne ziyaret
SİVAS (AA) - Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, Vakıflar Bölge Müdürlüğüne atanan Cemal Karaca'ya hayırlı olsun...

SİVAS (AA) - Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, Vakıflar Bölge Müdürlüğüne atanan Cemal Karaca'ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

SESOB'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Köksal, ziyarette, yakından tanıdıkları ve çalışmalarıyla takdir gören Cemal Karaca'nın Vakıflar Bölge Müdürü olarak göreve başlamasından mutlu olduklarını belirtti.

Kurumların işbirliğinin önemine dikkati çeken Köksal, çok sayıda vakıf eseri olan Sivas'ta, bu eserlerin ayakta kalabilmesi için Vakıflar Bölge Müdürlüğüne büyük görevler düştüğünü vurguladı.

Esnaf teşkilatı olarak her zaman işbirliğine hazır olduklarını aktaran Köksal, Karaca'ya yeni görevinde başarılar diledi.

Karaca da ziyaretten duyduğu memnuniyetini ifade ederek, bu göreve hizmet için geldiğini belirtti. Kurum olarak yapacakları çalışmalara da değinen Karaca, "Vakfedilen eserleri amacına uygun kullanmak ve restorasyon yaparak ayakta kalması için gayret göstereceğiz. Bu amaç doğrultusunda göreve başladıktan sonra ilk olarak Gökmedrese'nin yarım kalan restorasyonunu tamamlayacağız. Daha sonra yatırım programında yer alan eserlerimizin restorasyonunun yapılması ve vakıf eserlerinin amacına uygun hizmet vermesi için hep birlikte çalışacağız" ifadelerini kullandı. 

Ziyarete Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Aykut, Sivas Radyo Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hasdemir de katıldı.