SESOB'da eğitim semineri düzenlendi

SESOB'da eğitim semineri düzenlendi
SESOB'da eğitim semineri düzenlendi
SİVAS (AA) - Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ne (SESOB) bağlı merkez ve ilçelerde görev yapan odaların genel sekreterlerine eğitim...

SİVAS (AA) - Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ne (SESOB) bağlı merkez ve ilçelerde görev yapan odaların genel sekreterlerine eğitim semineri düzenlendi.

SESOB'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, kentte bir otelde gerçekleştirilen hizmet içi eğitim seminerinde, katılımcılara, 5362 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanundaki yenilikler, yeni çıkan yasa ve kanunlar, muhasebe uygulamaları, oda sekreterlerinin karşılaştıkları sorunlar hakkında bilgi verildi.

SESOB Başkanı Beşir Köksal, burada yaptığı konuşmada, teşkilat olarak sekreterlerin daha kaliteli hizmet vermesi noktasında eğitime önem verdiklerini belirtti.

Genel sekreterlerin önemli görevler üstlendiklerini hatırlatan Köksal, "Amacımız esnaf ve sanatkarların çalışma hayatını kolaylaştırmak, onlara genel sekreterler aracılığıyla daha fazla yardımcı olmaktır. Esnaf ve sanatkarımıza verilen hizmet kalitesinin artması için odalarımızda görev yapan, esnaflarımıza her konuda yardımcı olan sekreterlerimizin bilgi ve becerilerini artırmalarını hedefliyoruz" ifadesini kullandı.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Muhasebe Müdürü Soner Bektaş da muhasebe uygulamaları, SESOB Genel Sekreteri Hüseyin Özfidan ise Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Esnaf Bilgi Sistemi (ESBİS) sistemi ve genel korular hakkında bilgi verdi.