Sevgi Evleri'ndeki çocukların doğum günü kutlandı

Sevgi Evleri'ndeki çocukların doğum günü kutlandı
Sevgi Evleri'ndeki çocukların doğum günü kutlandı
- Sivas'ta, Sevgi Evleri ve Yetiştirme Yurdunda kalan çocuklar için Sivassporlu bazı sporcuların da katılımıyla doğum günü partisi düzenlendi - Vali Barut: "Biliyoruz ki bir çocuğun bile sevinmiş olması dünyalara bedel"

SİVAS (AA) - Sivas'ta, Sevgi Evleri ve Yetiştirme Yurdunda kalan çocuklar için doğum günü partisi düzenlendi. 

Cumhuriyet Üniversitesinin (CÜ) ev sahipliğinde,  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Türk Kızılay Sivas Şubesi Başkanlığınca, Sevgi Evleri ve Yetiştirme Yurdunda kalan ekim ve kasım doğumlu çocuklar için CÜ çok amaçlı salonunda doğum günü partisi gerçekleştirildi.

Programda konuşan Sivas Valisi Alim Barut, "İyiki böyle bir organizasyon gerçekleştiriyoruz. Bu tür manzaraları görünce gururlanmamak mümkün değil" dedi.

Yapılan organizasyonda emeği geçenlere teşekkür eden Barut, "Bu çocukların gözündeki parıltı geleceğin güzel olacağını bize müjdeliyor. İşte bu müjdeden de aldığım zevki ve hazzı hiçbir şekilde tarif edemem. Biliyoruz ki bir çocuğun bile sevinmiş olması dünyalara bedel. Biz de onlarcasını sevindirmek için buradayız. İyiki doğmuşsunuz çocuklar" diye konuştu. 

Kızılay Sivas Şube Başkanı Mustafa Sarılar da çocukların doğum gününü kutlayarak, şunları kaydetti:

"Kızılay olarak, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz ile yürüttüğümüz bu organizasyonda mutluluğumuzu, memnuniyetimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Allah sizlere sağlıklı, başarılı ve mutlu bir ömür versin. Bahtınız, yolunuz her zaman açık olsun."

Doğum günü partisine katılan Sivassporlu futbolculardan, Korcan Çelikay, Berk Neziroğluları, Ziya Erdal, Ahmet Şahbaz, Adem Koçak, Burhan Eşer ve Ahmet Aras, doğum günü kutlanan çocuklara Sivasspor forması hediye etti.

Programın sonunda Vali Alim Barut, eşi Miyase Barut ve bazı protokol üyeleri çocuklara hediye verdi.