Sevgi Evleri'ndeki çocukların doğum günü kutlandı

Sevgi Evleri'ndeki çocukların doğum günü kutlandı
Sevgi Evleri'ndeki çocukların doğum günü kutlandı
- Vali Alim Barut: "Gençlerimizdeki mutluluk her şeye değer. Gelecekte de bunların devamı için hep birlikte gayret edeceğiz"

SİVAS (AA) - Sivas'ta, Sevgi Evleri'nde kalan çocuklar için doğum günü partisi düzenlendi.

Cumhuriyet Üniversitesinin (CÜ) ev sahipliğinde, Sivas İl Özel İdaresince Sevgi Evleri'inde kalan aralık doğumlu 10 çocuk  için kutlama programı düzenlendi.

CÜ Çok Amaçlı Salonunda gerçekleştirilen doğum günü partisinde ilk olarak çocuklardan oluşan semazen grubu ve halk oyunları ekibi gösteri sundu. Daha sonra çocuklar sihirbazlık gösterisi izledi.

Sivas Valisi Alim Barut, burada yaptığı konuşmada, bu evlerde kalan çocukların devletin önemli kademelerinde yüksek mevkilere geldiğini söyledi.

Bu evlerde kalan çocuklara hizmet etmenin devletin görevi olduğunu vurgulayan Barut, "Bu programın gelenekselleşmesi günden güne devamı hepimizin arzusu. Gençlerimizdeki mutluluk her şeye değer. Gelecekte de bunların devamı için hep birlikte gayret edeceğiz" diye konuştu.

Barut, çocukların Türkiye 'nin ve devletin varlık sebebi olduğunu aktararak, çocukların doğum gününü kutladı. Konuşmaların ardından doğum günü pastası kesildi.

Programın sonunda Vali Alim Barut, eşi Miyase Barut ve bazı protokol üyeleri çocuklara hediye verdi.