Şırnak'taki hendekleri kapatmak isteyen polislere saldırı

Şırnak'taki hendekleri kapatmak isteyen polislere saldırı
Şırnak'taki hendekleri kapatmak isteyen polislere saldırı
- Saldırıda ağır yaralan ve tedavi gördüğü hastanede şehit olan polis memuru Muhammed Onur Demir'in cenazesi memleketine getirildi

SİVAS (AA) - Şırnak'ın Silopi ilçesinde terör örgütü PKK üyelerince açılan hendekleri kapatmak isteyen güvenlik güçlerine düzenlenen saldırıda ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit düşen 24 yaşındaki Muhammed Onur Demir'in cenazesi memleketine getirildi.

Demir'in naaşı Diyarbakır'dan askeri kargo uçağıyla Sivas Nuri Demirağ Havalimanı'na getirildi. Şehidin cenazesini baba Sefer, anne Kiraz Demir, kardeşi, yakınları ile Belediye Başkan Vekili Erdal Karaca, İl Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan, Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Hızal, diğer ilgililerle meslektaşları karşıladı.

Baba Sefer ve anne Kiraz Demir, şehidin cenazesi getirilirken güçlükle ayakta durabildi. Şehidin cenazesi  Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi morguna kaldırıldı.

Şehit Demir için yarın saat 11.00'de İl Emniyet Müdürlüğü bahçesinde tören düzenlenecek. Demir'in naaşı Ulu Camisi'nde kılınacak cenaze namazının ardından Yukarı Tekke Mezarlığındaki Polis Şehitliği'ne defnedilecek.