Sivas Barosundan açıklama

Sivas Barosundan açıklama
Sivas Barosundan açıklama
- Baro Başkanı Eliş: "Avukat Platformu adlı oluşumla doğrudan ya da dolaylı olarak hiçbir ilgimiz bulunmamaktadır"

SİVAS (AA) - Sivas Barosu Başkanı Muharrem Eliş, sosyal medya üzerinden Sivas Barosu adına yapılan paylaşımın düzemece olduğunu belirterek, Avukat Platformu adlı oluşumla ilgilerinin bulunmadığını bildirdi.

Eliş, yaptığı yazılı açıklamada, " Bugün , samanyoluhaber.com haber sitesinde 'barolardan hukuksuzluk protestosu' başlığı altında haber yayınlanmıştır" ifadesini kullandı.

Haberin alt başlığının "Avukat Platformu barolarla Anayasa Mahkemesi önünde, yapılan hukuksuzlukları protesto edecek" şeklinde olduğunu belirten Eliş, şunları kaydetti:

"Haber içeriğinde 'Avukat Platformu, sosyal medya sitesi twitter üzerinden #Çarşamba14teAYMönündeyiz etiketiyle yapılan hukuksuzluklara dur demek için 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü'nde Anayasa Mahkemesi önünde toplanma kararı aldı, baroların büyük çoğunluğu kısa sürede bu çağrıya kulak verdi' denildi. Sivas Barosu logosuyla yapılan 'Makul şüphe rejimine dur demek için #Çarşamba14teAYMönündeyiz' mesajı tamamen düzmecedir. Sivas Barosunun twitter hesabı olmadığı gibi bu tür mesaj da Sivas Barosu tarafından yazılmamıştır. Sivas Barosu adına ait olmayan sahte bir hesap üzerinden Sivas Barosu adına bir mesaj yazılmış gibi gösterilmesi tamamen sahteciliktir. Sivas Barosu, böyle bir faaliyetin içinde değildir. Avukat Platformu adlı oluşumla doğrudan ya da dolaylı olarak hiçbir ilgimiz bulunmamaktadır. Sivas Barosu üzerinden algı oluşturmaya çalışan bu karanlık odaklarla ilgili her türlü yasal yola başvuracağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz."