Sivas Belediye Başkanı Aydın, 2014 yılını değerlendirdi

Sivas Belediye Başkanı Aydın, 2014 yılını değerlendirdi
Sivas Belediye Başkanı Aydın, 2014 yılını değerlendirdi
SİVAS (AA) - Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, 2014 yılında yapılan ve 2015 yılında yapımı planlanan çalışmaları değerlendirdi.Aydın, Sivas...

SİVAS (AA) - Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın , 2014 yılında yapılan ve 2015 yılında yapımı planlanan çalışmaları değerlendirdi.

Aydın, Sivas Belediyesi Sosyal Tesisleri'nde düzenlendiği basın toplantısında, göreve geldiği günden itibaren öncelikle şehirde acil çözüm isteyen konular için çalışma başlattıklarını söyledi.

Sivas'ta inşaat sektörünün durgun olduğunu belirten Aydın, "İnşaat sektörünün önünü açmak için imar revizyonunu başlattık ve büyük ölçüde tamamladık" dedi.

Aydın, eksik yürütülen çalışmaları da tamamlamaya çalıştıklarını ifade ederek, e-imar uygulamasına geçtiklerini ve bu uygulamayla vatandaşa daha kaliteli hizmet sunmaya çalıştıklarını kaydetti.

Kentsel dönüşüm alanında yürütülen çalışmalara da değinen Aydın, "Bu uygulama şehirler için iyi bir fırsat ve biz de bunu güzel bir şekilde değerlendirmek istiyoruz. Esentepe Kentsel Dönüşüm Projesi onaylandı, ilk baharda ilk kazmayı vurmayı planlıyoruz" diye konuştu.

Toplu taşıma araçlarında yaşanan sıkıntıları da en kısa zamanda çözüme kavuşturmaya çalıştıklarını aktaran Aydın, yürütülen sosyal projelere de değinerek halkın refahı için çalıştıklarını söyledi.

Aydın 2015 yılı içerisinde yapımı planlanan çalışmalara da değinerek, şöyle devam etti:

"Kızılırmak Projesiyle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Yeni ordu evi tamamlandığında eski ordu evinin yerindeki çalışmalara başlayacağız. Hızlı tren güzergahı tespit çalışmaları devam ediyor. Yeni belediye binasıyla ilgili çalışmalar tamamlandı. Sivas, potansiyeli büyük olan bir il. Kentimizden göç veriyoruz ve bu durumu tersine çevirerek göç alan bir il konumuna gelmeyi hedefliyoruz. Sivas halkının bize inanmasını ve bize destek olmasını bekliyoruz."