Sivas Belediyesi 200 bin fidan dikecek

Sivas Belediyesi 200 bin fidan dikecek
Sivas Belediyesi 200 bin fidan dikecek
SİVAS (AA) - Sivas Belediyesi tarafından bu yıl 200 bin fidanın dikileceği bildirildi.Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre,çöp toplama...

SİVAS (AA) - Sivas Belediyesi tarafından bu yıl 200 bin fidanın dikileceği bildirildi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre,çöp toplama merkezinde incelemede bulunan Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, burada yetkililerden bilgi alarak, fidan dikti.

Aydın, ilkbaharla birlikte yeşil alan ve ağaçlandırma çalışmalarında ciddi adımların atıldığını belirterek, "Çöp Toplama Merkezi'ne dikmiş olduğumuz ağaçlar da dahil olmak üzere yaklaşık 200 bin  küçük ve büyük çapta fidanları Bakanlığımız kanalıyla uygun bir bedelle aldık. Şehrimizin muhtelif bölgelerine bu ağaçları dikerek Sivas'ta ciddi bir ağaçlandırma kampanyasını başlatmış bulunmaktayız" ifadesini kullandı.

Şehrin farklı bölgelerinde ağaçlandırma yapacaklarını aktaran Aydın, şunları kaydetti:

"Çok sık olan orman arazilerinden ilgili kurumlarımızın onayıyla seyreltilen ağaçları da bu bölgeye ve farklı bölgelere dikerek Sivas'ta yeşile çok büyük ağırlık veriyoruz. Birkaç yıl içerisinde bu bölgede bir tane ağaç yokken inşallah burası bir ormana dönüşecek. Bu çöp merkezi bir 'Kardeşler Ormanı', bir 'Paşabahçe Piknik Alanı' şekline dönüşecek. Zaten çevreye duyarlılık ve saygı da bunları gerektiriyor. Bu bakımdan emeği geçen arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum."


  ETİKETLER:

  Aydın

  ,

  Belediye

  ,

  orman