Sivas Belediyesi İmar Müdürlüğü, müteahhitlerle bir araya geldi

Sivas Belediyesi İmar Müdürlüğü, müteahhitlerle bir araya geldi
Sivas Belediyesi İmar Müdürlüğü, müteahhitlerle bir araya geldi
SİVAS (AA) - Sivas Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile Sivas İnşaat Müteahhitleri Derneği istişare toplantısı düzenledi.Belediyeden yapılan...

SİVAS (AA) - Sivas Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile Sivas İnşaat Müteahhitleri Derneği istişare toplantısı düzenledi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Paşabahçe Kütükev'de düzenlenen toplantıya, İmar ve Şehircilik Müdürü Erol Genç , Kentsel Tasarım Müdürü Adem Taş, İmar Komisyonu Başkanı Adem Kardaş, Sivas İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Sami Arifer ve çok sayıda müteahhit katıldı.

Genç, "Gelecek nesillerimizin daha huzurlu ve mutlu bir şekilde, bu şehirde yaşayabilmeleri için doğru kararları ve adımları birlikte atmamız gerekiyor. Bunu tek başımıza sağlamamız mümkün değil. Örgütlü toplumun en güzel örneğini burada yaşıyoruz. Sorunları belirlemek ve çözmek adına buradayız" ifadesini kullandı.

Arifer de  sivil toplum örgütlerinin önemini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Amacımız, belediyemizdeki icracı müdürlüklerimizle bir araya gelerek, yaşadığımız problemleri İmar Müdürümüz ve personeline aktarmak ve hayırlı neticeler almak. İnşaat sektörü, ortaya koyduğu katma değer ve istihdam olanaklarıyla, ülke ekonomileri için çoğu zaman bir kaldıraç görevi gören ayrı bir öneme sahiptir."