Sivas Belediyesi, vatandaşları dolandırıcılara karşı uyardı

Sivas Belediyesi, vatandaşları dolandırıcılara karşı uyardı
Sivas Belediyesi, vatandaşları dolandırıcılara karşı uyardı
SİVAS (AA) - Sivas Belediyesi, vatandaşları belediyenin ismi kullanılarak yapılan dolandırıcılık olaylarına karşı uyarıda bulundu.Belediyeden yapılan...

SİVAS (AA) - Sivas Belediyesi, vatandaşları belediyenin ismi kullanılarak yapılan dolandırıcılık olaylarına karşı uyarıda bulundu.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, belediyenin tüzel kişiliğini ve belediye başkan yardımcılarının adını kullanan bazı kişilerin yardım taleplerinde bulunduğu ifade edildi.

Belediye başkan yardımcısı adına çeşitli numaralardan arayanların öğrencilere burs, Suriyeli sığınmacılara yardım adı altında vatandaşı dolandırdığının ortaya çıktığı belirtilen açıklamada, belediyenin adını kullanarak hesap numaralarına para yatırılması istendiği dile getirildi.

Sivas Belediyesi'nin, yardımların tamamını Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan Gıda Bankası aracılığı ile yaptığı vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Yardımlar ve bağışlar sadece Gıda Bankası kanalı ile kabul edilmekte ve resmi makbuz ve barkotla yapılmaktadır. Bunun dışında telefonla arayarak veya yüz yüze görüşerek para isteyen, bankaya yatır diyen hiç kimseye vatandaşlar itibar etmemeli. Bu tip aramaların ve taleplerin belediye ve belediye başkan yardımcıları ile alakası bulunmamaktadır."


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Para

  ,

  gıda

  ,

  başkan

  ,

  sosyal

  ,

  Resmi

  ,

  Karşı