Sivas Belediyesi yol genişletme çalışmaları

Sivas Belediyesi yol genişletme çalışmaları
Sivas Belediyesi yol genişletme çalışmaları
- Belediye Başkanı Aydın: "Şehir merkezi dışından bir ring oluşturarak yaşanan trafik sorununu tamamen ortandan kaldırılacağına inanıyoruz. Otopark çalışmalarımızda devam edecek, Sivas'ta yaşanan trafik sorununa vakıfız, bunlarla ilgili projelerimiz hayata geçtiğinde trafik açısından rahatlamış bir il hedefliyoruz"

SİVAS (AA) - Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın , kentteki trafik sorununu çözmek için bazı çalışmalar yürüttüklerini belirtti. 

Sivas Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Aydın, Sivas Lisesi bölgesindeki yol çalışmalarını yerinde inceledi. Trafiği rahatlatma adına bazı çalışmalar yürüttüklerine belirten Aydın, ''Sivas Lisesi bahçesinden belli bir kısmı yola dahil ederek kavşak düzenlemesi gerçekleştireceğiz" ifadelerini kullandı. 

Kavşağı genişleteceklerini ve kırmızı ışıkta bekleme süresini en aza indirmeyi hedeflediklerini aktaran Aydın, mevcut alanda trafiği aksatmamak amacıyla öncelikle dolgu malzemesini boşalttıklarını ve bu çalışma tamamlandıktan sonra istinat duvarını kaldıracaklarını belirtti.

Ahmet Yesevi Caddesi'nde yapılan çalışmalar hakkında da bilgi veren Aydın, şunları kaydetti: 

"Bu alanda gerçekleştirdiğimiz çalışma çok güzel oldu. Alanda ışıklandırma çalışmaları yapılacak ve tamamlandıktan sonra açılışı yapılacak. Ahmet Yesevi Caddesi, Hikmet Işık Caddesi bir ring oluşturacak. 2016 yılı içerisinde düzenlemeyi tamamladıktan sonra bi kısımda otoparkı tamamen kaldıracağız. Bunu yaptığımız zaman trafik akışının çok seri bir hale kavuşacağını düşünüyoruz. Aksi halde yol 3 şerit olsa bile park nedeniyle akan trafik tek şerit oluyor. Bunun önüne geçtiğimiz zaman trafik akışı hızlanacak."

Mevlana-Aydoğan tünel ihalesinin 9 Ekim'de yapılacağını belirten Aydın, "Şehir merkezi dışından bir ring daha oluşturarak yaşanan trafik sorununun tamamen ortandan kaldırılacağına inanıyoruz. Otopark çalışmalarımızda devam edecek. Sivas'ta yaşanan trafik sorununa vakıfız, bunlarla ilgili projelerimiz hayata geçtiğinde trafik açısından rahatlamış bir il hedefliyoruz" açıklamasında bulundu.