Sivas Belediyespor, takım otobüsüne kavuştu

Sivas Belediyespor, takım otobüsüne kavuştu
Sivas Belediyespor, takım otobüsüne kavuştu
- Özel olarak dizayn edilen takım otobüsü, Sivas Belediyespor'a teslim edildi

SİVAS (AA) - Spor Toto 2. Lig ekiplerinden Sivas Belediyespor'a, hediye edilen ve özel olarak dizayn edilen takım otobüsü kulübe teslim edildi.

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın , kulüp tesislerinde gerçekleşen törende, bu tür dayanışmaların mücadele azmini artırdığını söyledi.

2015-2016 sezonunu bütün futbol camiasının sakatsız, kazasız, belasız bir şekilde geçirmesini temenni eden Aydın, "Sivas Belediyespor geçen yıl çok başarılı bir sezonun ardından bu yıl bir üst ligde mücadele etme hakkı kazandı. Tabi çok uzun yolculuklar yapması gerekiyor. Bazı yerlere uçakla mümkün olabilir ama her yere mümkün olmuyor. Bu anlamda ulaşımda önemliydi" dedi.

Aydın, otobüsün alınmasından katkısı olan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan ve meclis üyelerine teşekkür ederek, "Bu takım Sivas'ın takımı, dolayısıyla böyle bir dayanışmanın bizim mücadele azmimizi artırdığını, şevkimizi artırdığını düşünüyoruz bundan dolayı da bunun devamını temenni ediyoruz. Özellikle Salih Bey'e her alanda olduğu gibi gerçekten sağ olsun bu noktada da bu güzel katkılarından dolayı da şükranlarımı teşekkürlerimi sunuyorum" ifadesini kullandı. 

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan da Sivas Belediyespor'un 2 yıldır Sivas'a güzel bir heyecan yaşattığını belirterek, "Yazın bize böyle bir talep geldiğinde hep beraber nasıl bir çözüm bulabiliriz diye düşündük. Sağ olsun sponsor bir firma destek olacağını söyledi, biz de vesile olduk. İnsanın küçük de olsa bir katkısının olması mutlu ediyor. Sivas Belediyespor 2 yıldır Sivas'a güzel bir heyecan yarattı. Sivasspor'umuz ile beraber adeta ciddi bir sinerji oluşturdu" diye konuştu.

Sivas Belediyespor Kulüp Başkanı Turhan Tunahan ise otobüsün takıma kazandırılmasına emeği geçen Ayhan'a teşekkür etti. 

Konuşmaların ardından Tunahan, Ayhan'a plaket takdim etti.