Sivas Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Köksal:

Sivas Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Köksal:
Sivas Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Köksal:
- "6 bin kişilik açık iş ilanımız var. Çalışmak isteyen 6 bin kişiye iş sağlayabiliriz"

SİVAS (AA) - Sivas Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Nurettin Köksal, "6 bin kişilik açık iş ilanımız var. Çalışmak isteyen 6 bin kişiye iş sağlayabiliriz" dedi.

Köksal, kurumun çalışmalarıyla ilgili müdürlük binasında düzenlediği basın toplantısında, müdürlüklerinin en kısa zamanda eski Kunduracılar Çarşısı'ndaki SGK binasına taşınacağını ve çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini söyledi.

Yeni binayla ilgili proje üzerinde çalışmaların devam ettiğine de değinen Köksal, 2016 yılı sonlarına doğru yeni binalarına taşınabileceklerini belirtti.

Müdürlüklerinin kurslarla ilgili çalışmaları hakkında da bilgiler veren Köksal, "2015 yılı Ocak ayından bugüne kadar yaklaşık 215 kurs açtık. Bu kurslara katılan bin 315 vatandaşımızı meslek sahibi yaptık. Kurumumuza bugün itibarıyla kayıtlı işsiz sayısı yaklaşık 45 bin civarında. Bunun 30 bini erkek , 15 bini kadın . 6 bin kişilik açık iş ilanımız var. Çalışmak isteyen 6 bin kişiye iş sağlayabiliriz" diye konuştu.

Sivas'ta iş beğenmeme gibi bir durumun da söz konusu olduğunu dile getiren Köksal, bu sıkıntı halledilmediği sürece işsizlik sorununun çözülemeyeceğini belirtti.

Köksal, Organize Sanayi Bölgesi'nde 200'e yakın iş yerinde 9 bin kişinin çalıştığını ve her imkanlarının sağlandığını anlatarak, "Organize Sanayi Bölgesi'ndeki tüm firmalara kefiliz. Çalışmak isteyen herkesi  biz İŞKUR olarak işe yerleştireceğiz. Vatandaşlarımızdan bizimle irtibatı kesmemelerini öneriyoruz. 2 bin 500 kişilik toplum yararına projemiz devam ediyor. Bunlardan bin 500 kişi orman işletmesinde, bin kişi de belediyelerimiz ve kaymakamlarımızda çalışıyor. Şu an Organize Sanayi Bölgesi'ndeki firmalarda 500 kişilik elemana ihtiyaç var" ifadelerini kullandı.


  ETİKETLER:

  İŞKUR

  ,

  SGK

  ,

  Bugün

  ,

  Erkek

  ,

  Kadın

  ,

  İşsizlik

  ,

  Proje

  ,

  toplum

  ,

  sanayi

  ,

  orman

  ,

  ,

  2015