Sivas Çocuk Oyun Kütüphanesi Projesi

Sivas Çocuk Oyun Kütüphanesi Projesi
Sivas Çocuk Oyun Kütüphanesi Projesi
SİVAS (AA) - Orta Anadolu Kalkınma Ajansının (ORAN) 2014 yılı Sosyal ve Kentsel Mali Destek Programı kapsamında Sivas İl Özel İdaresi adına Avrupa...

SİVAS (AA) - Orta Anadolu Kalkınma Ajansının (ORAN) 2014 yılı Sosyal ve Kentsel Mali Destek Programı kapsamında Sivas İl Özel İdaresi adına Avrupa Birliği Koordinasyon Merkezi tarafından hazırlanan "Sivas Çocuk Oyun Kütüphanesi Projesi"nin hibe almaya hak kazandığı bildirildi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, kütüphanenin inşaat çalışmasını inceledikten sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, proje maliyetinin 3,5 milyon lira olduğunu belirterek, 864 bin lirasının ORAN tarafından hibe olarak finanse edildiğini söyledi.

Ayhan, projenin amacının, kentteki çocuk ve ailelerinin yaşam kalitesinin iyileştirilmesini sağlayacak sosyal alanlar oluşturulması olduğunu ifade ederek, "Projenin hedef kitlesi 2-14 yaş arasındaki çocuklar ve aileleridir. Projeyle çocuklar eğlenirken, eğiten oyun kültürü için gereken donatılarla tanışacaklar. Proje birleşik eğlence kavramı fikri üzerine kurulmuş olup, ailelerin tüm fertleriyle veya ayrı olarak eğlenebileceği bir merkez, oyun parkı ve çocuk kütüphanesi oluşturulacaktır" diye konuştu.

Projenin inşaat ihalesinin gerçekleştiğini vurgulayan Ayhan, kütüphanenin inşaat çalışmalarının devam ettiğini ve 21 Eylül 2015 tarihinde inşaatının tamamlanacağını öngördüklerini ifade etti.

Ayhan, kütüphanede ayrıca oyuncak odası, müzesi ve tamirhanesi, ayna odası, soft play oyun alanı, panaromik 8D sinema , çarpışan arabalar, smilatörlü oyunlar gibi heyecana yönelik oyun alanlarının yanı sıra dinlenme tesislerininde yer alacağını sözlerine ekledi.