Sivas Emniyet Müdürlüğünden öğrencilere Çanakkale gezisi

Sivas Emniyet Müdürlüğünden öğrencilere Çanakkale gezisi
Sivas Emniyet Müdürlüğünden öğrencilere Çanakkale gezisi
SİVAS (AA) - Sivas Emniyet Müdürlüğü, derslerinde başarılı 43 lise öğrencisi için Çanakkale gezisi düzenledi. Sivas Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli...

SİVAS (AA) - Sivas Emniyet Müdürlüğü, derslerinde başarılı 43 lise öğrencisi için Çanakkale gezisi düzenledi. 

Sivas Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kentteki okullarda tespit edilen 43 lise öğrencisi ile 7 rehber düzenlenen törenle Çanakkale'ye uğurlandı.

Müdürlük bahçesinde düzenlenen törende konuşan Sivas Emniyet Müdür Yardımcısı Aykut Turan, Emniyet Genel Müdürlüğünün desteği ve İl Emniyet Müdürlüğünün koordinesinde Çanakkale gezisi düzenlediklerini söyledi. 

Geziye lise ve dengi okullardan seçilen 43 öğrencinin ve 7 rehberin katıldığını belirten Turan, "Gezi 3 gün sürecek. Öğrencilerimiz önce Bursa'yı daha sonra ise Çanakkale'ye giderek şehitliği ziyaret edecekler" dedi. 

Turan, geziye katılanları derslerinde başarılı ve daha önce Çanakkale'yi gezmemiş öğrenciler arasından belirlediklerini söyledi. 

Necati Erşan Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerden Mertcan Arslantaş ise ilk kez Çanakkale'yi ve şehitliği göreceği için mutlu olduğunu belirterek geziyi düzenleyen emniyet müdürlüğüne teşekkür etti.