Sivas İHH'dan Suriye'ye gıda ve giyim yardımı

Sivas İHH'dan Suriye'ye gıda ve giyim yardımı
Sivas İHH'dan Suriye'ye gıda ve giyim yardımı
SİVAS (AA) - İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Sivas Şubesince, Suriye'deki ihtiyaç sahibi ailelere giyim ve gıda yardımı...

SİVAS (AA) - İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Sivas Şubesince, Suriye 'deki ihtiyaç sahibi ailelere giyim ve gıda yardımı gönderildi.

Şube Başkanı Sabri Şanlı, Cumhuriyet Meydanı'nda basın mensuplarına yaptığı açıklamada, içerisinde bot, battaniye, mont, atkı, bere, bebek bisküvisi bulunan yardım tırının bugün Suriye'ye doğru yola çıkacağını söyledi.

Suriye'de yaklaşık 4 yıldır büyük yıkımın yaşandığı belirten Şanlı, "Milyonlarca kişinin yerinden edilişi en temel ihtiyaçların bile karşılanamaz olduğu bölgede, İHH İnsani Yardım Vakfı mağduriyetlerin başladığı günden beri çalışmalarını yürütüyor. Komşumuz ve kardeşimiz olan Suriye halkı için Türkiye elinden gelen yardımı yapmaktadır" diye konuştu.

Şanlı, vakfın bölgede gezici aş evleri kurduğunu, yetimhaneler ve çadır kampları oluşturarak ihtiyaçları karşılamaya çalıştığını dile getirerek, kış yardımı paketlerinin gönderilmeye devam ettiğini belirtti.

Şanlı, kampanyaya katkı sağlayanlara teşekkür etti.