Sivas İl Özel İdare Genel Sekreteri Ayhan, incelemelerde bulundu

Sivas İl Özel İdare Genel Sekreteri Ayhan, incelemelerde bulundu
Sivas İl Özel İdare Genel Sekreteri Ayhan, incelemelerde bulundu
SİVAS (AA) - Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ve Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı Salih Ayhan, Kurtlapa köyünde arazi...

SİVAS (AA) - Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ve Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı Salih Ayhan, Kurtlapa köyünde arazi yollarının açılması için yapılan çalışmaları inceledi.

Ayhan, inceleme sonrası Kurtlapa Muhtarlığı binasında yaptığı açıklamada, İl Özel İdaresi'nin en önemli paydaşları arasında köylerin yer aldığını ifade ederek, "Kurumumuz daha önce de köylerimizin arazi yollarını açıyordu. Sivas Ziraat Odamızın arazi yollarının açılması için kurumumuza sundukları projeyle bu işler daha sistematik hale gelecektir. Sivas Ziraat Odamızın yakıt desteği ve idaremizin araçlarının müsait olmasından dolayı merkez köylerimizdeki arazi yollarının açılması için çalışma başlattık" dedi.

Merkez Köylere Hizmete Götürme Birliği ve Sivas Ziraat Odası arasında yapılan protokolün diğer ilçelere de örnek olacağını düşündüğünü belirten Ayhan, ilçelerden arazi yollarının açılmasına yönelik talep geldiği takdirde kaymakamlıklar önderliğinde İlçe Köylere Hizmet Götürme Birlikleri ve ziraat odalarının destekleriyle arazi yollarının açılmasına destek vereceklerini kaydetti.

Ayhan, arazi yollarında düzenleme yapılacak bölgeleri Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ile Ziraat Odasının belirleyeceğini vurgulayarak, "Amacımız köylülerimizin kullandığı ana yolları açarak vatandaşlarımızın arazilerine daha rahat bir şekilde gitmelerini sağlamaktır. İnşallah bu proje başarıyla hayata geçer. Sivas İl Özel İdaresi bin 23 projeyle ilimizin her yerine hizmet götüren ilimizin önemli bir lokomotif kuruluşudur. Yapılan hizmetlerden dolayı devletimize teşekkür eden, ihtiyaçları nezaketli bir şekilde bizlerden talep eden vatandaşlarımıza hizmet vermek bizleri gururlandırıyor" diye konuştu. 


  ETİKETLER:

  Ulaşım

  ,

  Proje

  ,

  Ziraat

  ,

  ilçe

  ,

  yakıt

  ,

  hizmet

  ,

  İnceleme