Sivas İl Özel İdaresine araç takviyesi

Sivas İl Özel İdaresine araç takviyesi
Sivas İl Özel İdaresine araç takviyesi
SİVAS (AA) - Sivas İl Özel İdaresi, araç parkına 17 yeni iş makinesi daha kattı.Yeni araçların hizmete sunulması için İl Özel İdaresi Saha...

SİVAS (AA) - Sivas İl Özel İdaresi, araç parkına 17 yeni iş makinesi daha kattı.

Yeni araçların hizmete sunulması için İl Özel İdaresi Saha Amirliğinde düzenlenen törende konuşan Sivas Valisi Alim Barut, Sivas İl Özel İdaresinin geniş bir alanda hizmet veren ve Türkiye'nin sayılı özel idareleri arasında yer alan başarılı bir kurum olduğunu söyledi. 

İdarenin zorlu arazi şartlarında görev yaptığını aktaran Barut, zorlukların fedakar personel sayesinde aşıldığını ifade ederek, "Sivas'ta göreve geleli 2 yıl oldu ve iddia ediyorum ki araç parkının yaş ortalaması büyük oranda düştü. Bu daha kaliteli hizmet vermek demek, daha rantabl hizmet vermek demektir. Kalite ve hizmet üst seviyede, Sivas'a da bu yakışır" dedi. 

İl Özel İdaresinin kentin en ücra köşesine varıncaya kadar hizmet etmesinden zevk aldığını dile getiren Barut, zorlu şartlarda görev yapan kurum personeline teşekkür etti. Barut, yeni alınan araçların hayırlı olmasını diledi. 

AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin ise Sivas İl Özel İdaresinin son 12 yılda kırsalı kalkındırma, güzelleştirme ve sorunları çözme adına gayretli çalışmalar yaptığını ifade etti.

Çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür eden Bilgin, kurumun yaz aylarında yol, su ve altyapı problemlerini çözmek için, kış aylarında ise kapalı köy yolu bırakmamak için yoğun mücadele verdiğini belirtti. 

Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan da son 3 yılda 28 milyon lira harcayarak, 117 araç aldıklarını ve kurumun araç parkını güçlendirdiklerini söyledi.

Araç parkı için her yıl 6-7 milyon lira harcadıklarını ve araçların yaşını gençleşdirdiklerini dile getiren Ayhan, bu yıl içerisinde 41 araç aldıklarını ifade etti. İl Özel İdaresinin karla mücadelede 18 ekiple, 197 personel ve 105 araçla kışa hazır olduğunu söyleyen Ayhan, yolların kısa zamanda ulaşıma açılması için mücadele vereceklerini aktardı. 

Törene, Belediye Başkan Vekili Erdal Karaca, bazı kaymakamlar, belediye başkanları, kurum amirleri ve İl Özel İdaresi çalışanları katıldı.