Sivas İl Özel İdaresinin çalışmaları

Sivas İl Özel İdaresinin çalışmaları
Sivas İl Özel İdaresinin çalışmaları
SİVAS (AA) - Sivas İl Özel İdaresi, il genelinde ve kırsal alanda çalışmalarını sürdürüyor.İl Özel İdaresinden yapılan yazılı açıklamaya göre, İl...

SİVAS (AA) - Sivas İl Özel İdaresi, il genelinde ve kırsal alanda çalışmalarını sürdürüyor.

İl Özel İdaresinden yapılan yazılı açıklamaya göre, İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü, Sivas merkeze bağlı Yağmurluseki, Kuşlu, Karacaören, Yeni Kervansaray köylerinde içme suyu depolarının bakım ve onarımını gerçekleştirdi, Akkoç köyüne ise yeni içme suyu tesisi kazandırdı.

Köylerdeki depoları fayansla kaplayan ve çelik su borularını depo dışarısına alarak içme sularını daha sağlıklı hale getiren İl Özel İdaresi, depo içerisinde bulunan çelik boru aksamlarıyla çelik merdivenleri ise sağlığa zararlı olmayan alüminyum malzemelerle değiştirdi. 

Akıncılar ilçesine bağlı Üzengi köyünde ise kanalizasyon yapmak için 1500 metre boru hattı, 60 kişilik fosseptik çukuru ve arıtma tesisi ile 40 adet bağlantı lögarı yapımını gerçekleştiren İl Özel İdaresi, köyün atık su sorununu ortadan kaldırdı. Öte yandan Gölova ilçesine bağlı Demirkale köyünde ise vatandaşların içme suyu temini, 400 metre mesafeden sondaj terfi sistemiyle hayata geçirildi.