Sivas Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Orak:

Sivas Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Orak:
Sivas Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Orak:
- "Yeni hastanemizi 700 yataklı açmayı planlıyoruz"

SİVAS (AA) - Sivas Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yavuz Orak, yeni hastanenin yatak kapasitesinin 700 olacağını söyledi.

Orak, Kamu Hastaneleri Birliği'nde düzenlenen basın toplantısında, Sivas'ta sağlık alanında dönüşümler yaşandığını belirtti.

Yeni yapılan Sivas Numune Hastanesiyle sağlıkta önemli gelişmelere adım atacaklarını ifade eden Orak, "Yeni hastanemizi 700 yataklı olarak açmayı planlıyoruz" dedi.

Orak, eski Numune Hastanesinde de bazı bölümlerin devam edeceğini belirterek, "A blokta 205 yataklı olarak devam etme kararı aldık. Aynı zamanda 25 poliklinik de hizmetine devam edecek" diye konuştu.

Mevcut Devlet Hastanesinin poliklinik binası, laboratuvarı ve radyoloji hizmetlerinin devam edeceğini aktaran Orak, "Devlet Hastanesinin sadece yataklı servis bölümünü yeni hastanemize taşıyacağız. 700 yatak yeni Numune Hastanesi, 205 yatak A blok toplam 905 yatak olarak tek isim altında büyük bir numune hastanesi olarak hastanemizi açmayı planlıyoruz" diye konuştu. 

Orak, yeni hastanenin açılmasıyla poliklinik hizmetlerini şehir merkezinde, cerrahi müdahaleleri ve yoğun bakım hizmetlerini ise ağırlıklı olarak yeni hastanede vermeyi planladıklarını belirtti.


    ETİKETLER:

    Kamu