Sivas-Kayseri Sürdürülebilir Kırsal Kalkınma Projesi

Sivas-Kayseri Sürdürülebilir Kırsal Kalkınma Projesi
Sivas-Kayseri Sürdürülebilir Kırsal Kalkınma Projesi
- Proje kapsamında Ulaş'ta açılan kurs devam ediyor

SİVAS (AA) - Sivas-Kayseri Sürdürülebilir Kırsal Kalkınma Projesi kapsamında Sivas'ın Ulaş ilçesinde açılan kurs devam ediyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Aslan, Bakü Tiflis Ceyhan Petrol Boru Hattı  Proje Direktörlüğü ve Cumhuriyet Üniversitesinin yürüttüğü proje çerçevesinde, İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün açtığı Hasta Refakatçiliği Kursu'na katılanlarla bir araya geldi.

Aslan, kadın kursiyerlerin talepleri doğrultusunda istedikleri kursları açabileceklerini belirterek, "Yeter ki kadınlar, evlerinde oturmasın, kurslara  katılsın. Kursiyerlerimiz kursta öğrendikleriyle hem meslek sahibi olabilir, hem de aileye maddi katkı sağlayabilir. Bu anlamda kurslar kadınlar için önemli" diye konuştu.

İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Osman Hökkeş de 16 kadının eğitim aldığı kursun sonunda katılımcıları sınava alacaklarını, başarılı olanlara sertifika vereceklerini kaydetti.

Usta öğretici İrfan Özbek, hijyen, hastalara ilaç verilmesi, hasta pozisyonları, günlük banyo, hastalıktan korunma gibi dersler verdiklerini aktardı.

Kursiyerlerden Fadime Sönmez de kursu açanlara teşekkür etti.

Ziyarette İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bülent Çezik de hazır bulundu.


  ETİKETLER:

  Kadın

  ,

  Proje

  ,

  ilçe

  ,

  petrol

  ,

  eğitim

  ,

  Aslan