Sivas Okçuluk Gençlik ve Spor Kulübü Derneği açıldı

Sivas Okçuluk Gençlik ve Spor Kulübü Derneği açıldı
Sivas Okçuluk Gençlik ve Spor Kulübü Derneği açıldı
SİVAS (AA) - Sivas Okçuluk Gençlik ve Spor Kulübü Okçuluk Derneği ile antrenman salonunun açılışı gerçekleştirildi. Çiçekli Mahallesi Battalgazi...

SİVAS (AA) - Sivas Okçuluk Gençlik ve Spor Kulübü Okçuluk Derneği ile antrenman salonunun açılışı gerçekleştirildi. 

Çiçekli Mahallesi Battalgazi Caddesi'ndeki açılışta konuşan Sivas Valisi Alim Barut, sporun önemine değinerek, bedene olduğu kadar zihne de faydalı olan sporun stres atmaya da yardımcı olduğunu söyledi. Barut, "Bu durum kişinin işinde de fayda sağlıyor. Ben de bu faydaya katkıda bulunacak tesisin açılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Burada güzel sporcular yetişsin, Sivasımızı  Türkiye 'de temsil etsin. Umuyoruz Türkiyemizi yurt dışında da temsil etsin, bu açılışımız da buna vesile olsun" diye konuştu.

Sivas Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç da okçuluk antrenmanlarının yazları genelde Sivas 4 Eylül Stadı yanındaki açık sahada yapıldığını ancak kışın mekan bulmakta zorlanıldığını belirtti. Açılan bu salonun diğer branşlara örnek olmasını dileyen Kılıç, artık her yaştan insanın gelip atış yapabileceği bir yer olduğunu kaydetti. 

Konuşmaların ardından Vali Barut, Vali Yardımcısı Mustafa Aydın, Garnizon ve 5. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Fatih Celalettin Sağır, Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal ve Kılıç, kurdeleyi keserek Sivas Okçuluk ve Gençlik Spor Kulübüyle antrenman salonunun açılışını gerçekleştirdi.

Kurdele kesiminin ardından Okçuluk Federasyonu İl Temsilcisi Ufuk Demir ile eşi Okçuluk Antrenörü Pınar Demir, yetkililere kulübü gezdirdi. Barut ve Sağır, antrenman salonunda ok atışı yaptı.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Aydın

  ,

  spor

  ,

  Fatih

  ,

  Mekan

  ,

  eylül

  ,

  eğitim