Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Hızal:

Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Hızal:
Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Hızal:
- "Bir an önce hükumetin kurulması ve bu hainlere fırsat vermeden Türkiye Cumhuriyeti Devletinin büyüklüğünü göstermesi gerekmektedir"

SİVAS (AA) - Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Hızal, son günlerde yaşanan terör saldırılarına tepki göstererek, "Bir an önce hükumetin kurulması ve bu hainlere fırsat vermeden Türkiye Cumhuriyeti Devletinin büyüklüğünü göstermesi gerekmektedir" dedi.

Hızal, dernek binasında düzenlediği basın toplantısında, son günlerde meydana gelen terör saldırılarında hayatını kaybeden şehitlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır diledi. Yaralı polis ve askerlere de acil şifalar dileyen Hızal, bu terör saldırılarını şiddet ve nefretle kınadıklarını söyledi.

Şehit aileleri ve gaziler olarak, huzur, güven, ülkenin birlik ve bütünlüğü için çözüm sürecine ellerinden gelen her türlü desteği vereceklerini her platformda dile getirdiklerini aktararak, şunları kaydetti:

"Bir an önce hükumetin kurulması ve bu hainlere fırsat vermeden Türkiye Cumhuriyeti Devletinin büyüklüğünü göstermesi gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin geleceğine kurşun sıkan bu hainlere anayasada ve insanların vicdanlarında hesap verecek bir hükumetin kurulması için her 3 partinin de elini değil, bedenlerini taşın altına koyması gerekmektedir. Partisinin ve şahsının çıkarlarını düşünen, Türkiye Cumhuriyetinin bu sıkıntılı döneminde sırtını çeviren, birlik ve beraberlik içerisinde olmayan partilere gereken cevabı bu millet tekrar verecektir."