Sivas Ticaret Borsası "Stratejik Plan" çalışması

Sivas Ticaret Borsası "Stratejik Plan" çalışması
Sivas Ticaret Borsası "Stratejik Plan" çalışması
SİVAS (AA) - Sivas Ticaret Borsası'nın akreditasyon için başlattığı "2015-2019 Stratejik Plan" çalışmalarının son aşamaya geldiği bildirildi.Borsadan...

SİVAS (AA) - Sivas Ticaret Borsası'nın akreditasyon için başlattığı "2015-2019 Stratejik Plan" çalışmalarının son aşamaya geldiği bildirildi.

Borsadan yapılan yazılı açıklamada, görüşlerine yer verilen Borsa Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, iüyeye hizmet odaklı, şeffaf, katılımcı ve sürdürülebilir bir anlayışın kurumsallaştırılması açısından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin de öngördüğü gibi akreditasyon ve stratejik planlama çalışmalarının tamamlanmasıyla iyi bir yere geldiklerini düşündüğünü ifade etti.

TOBB-ETÜ Sürekli Eğitim Merkezi Danışmanı Doç. Dr. Yavuz Ercil de "Stratejik Plan" hakkında bilgi vererek, "Vizyon, misyon ve değerler başta olmak üzere Sivas'ta gıda, tarım, hayvancılık, ekonomik yapı, üyelere hizmet ve bütçeyi göz önüne alarak Sivas Ticaret Borsası'nın gelecek 5 yılında gerçekleştirilmesi beklenen ana amaçlarını oluşturduk" açıklamasında bulundu. 

Ercil, şöyle devam etti:

"Stratejik Plan ile birlikte öncelik verdiğimiz 'Kaba Yem ve Ot Borsası' konusunda amaç, hedef ve stratejimizi belirledik. Yaşanan sorunları önem sırasına göre çözmek yolunda adımlar attık ve amaçlarımızı da başlıklar halinde toparladık. Sivas'ın ekonomik potansiyelini geliştirmek, İyi uygulamaların sayısını artırarak üyelere hizmeti en üst düzeyde gerçekleştirmek, doğru, uygulanabilir, kalıcı planlar yaparak Sivas Ticaret Borsası'nı örnek gösterilen borsa haline getirmek için bu amaçlara ait hedef ve stratejileri de alt başlıklar halinde değerlendirerek planımızı tamamladık.Çalışmalarda son aşamaya gelindi."