Sivas Ticaret Borsası'ndan Hayat Ağacı'na yardım

Sivas Ticaret Borsası'ndan Hayat Ağacı'na yardım
Sivas Ticaret Borsası'ndan Hayat Ağacı'na yardım
SİVAS (AA) - Sivas Ticaret Borsasınca Sivas Belediyesi bünyesinde kurulan Hayat Ağacı Derneği'ne ramazan ayı dolayısıyla yardımda bulunuldu.Ticaret...

SİVAS (AA) - Sivas Ticaret Borsasınca Sivas Belediyesi bünyesinde kurulan Hayat Ağacı Derneği'ne ramazan ayı dolayısıyla yardımda bulunuldu.

Ticaret Borsası'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın'ı ziyaret ederek, 60'ar liralık 200 gıda ve alışveriş çekini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaları için teslim etti.  

Ziyarette konuşan Hastaoğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin maddi desteğiyle bu yıl ihtiyaç sahiplerine 33 bin lira, Gıda Bankası'na ise 12 bin lira yardım yaptıklarını belirtti.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da ihtiyaç sahibi ailelere katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Hastaoğlu, sosyal yardımları artırarak sürdürdüklerini vurguladı. 

Aydın da çeklerin ihtiyaç sahibi insanlara verileceğini belirtti. Hayat Ağacı Derneği'ne yapılan yardımların diğer sivil toplum kuruluşlarına örnek olmasını temennisinde bulunan Aydın, şunları kaydetti:

"Hayat Ağacı Derneğimiz tamamen Sivaslı adamlarının ve Sivaslı hayırseverlerin katkılarıyla halkımıza hizmet veriyor. İhtiyaç sahibi insanlarımız buraya gelerek ihtiyaçlarını rahatlıkla gideriyorlar. Veren el ile alan eli buluşturan çok mükemmel bir sistem var burada. Sivas'ta yaşayan ve mağdur insanlara yardım etmek hepimizin görevi. Duyarlılığından dolayı Ticaret Borsası Başkanı ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum."