Sivas TSO, ekim ayı meclis toplantısını yaptı

Sivas TSO, ekim ayı meclis toplantısını yaptı
Sivas TSO, ekim ayı meclis toplantısını yaptı
- Sivas TSO Başkanı Yıldırım: "Beklentimiz 1 Kasım'dan sonra hükumet probleminin olmaması. Sandıktan ne çıkarsa çıksın hepimizin buna saygı duyması lazım?"

SİVAS (AA) - Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ekim ayı olağan meclis toplantısı Meclis Başkanı Necati Şahin başkanlığında gerçekleştirildi.

Sivas TSO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, toplantı öncesinde AB Bilgi Merkezleri Ağı ve Türkiye Foto Muhabirleri Derneği tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen "AB'nin Türkiye'ye Yansımaları" konulu fotoğraf sergisinin açılışı Sivas TSO Başkanı Osman Yıldırım tarafından gerçekleştirildi.

Meclis toplantısının açılış konuşmasını yapan Başkan Necati Şahin, Ankara 'da meydana gelen terör saldırısını kınayarak, "Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. 1 Kasım'da yapılacak genel seçimlerin de  dünyasına, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Daha sonra toplantıda eylül ayına ait mizan ve masraf listeleri Divan Katibi tarafından açıklandı. Meclis Üyelerinin oy birliğiyle kabul ettiği gündemin ardından 2. Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyetinde TSO'yu temsilen 5 asil ve 5 yedek üyenin belirlenmesi görüşüldü.

Divana verilen teklif doğrultusunda asil üyeliklere, Osman Yıldırım, Ünal Karaca, Göksel Aras, Abdullah Döner ve Kürşat Korkmaz oy birliğiyle seçildi.

Gündemin son maddesinde ise Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, meclis üyelerine çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Başkan Yıldırım, konuşmasına başlamadan önce başta Ankara olmak üzere meydana gelen terör olaylarını kınadı.

Türkiye'nin terörü aşmak için güçlü olması gerektiğine vurgulayan Yıldırım, "Terör kurbanlarını rahmetle anıyor, yaralılara acil şifalar diliyorum. Allah bizi bu terör belasından kurtarsın. Ülkemizin güçlü olması gerekiyor. Güçlü olmak için de çok çalışmamız ve üretmemiz lazım. İş adamlarını ülkenin mihenk taşı olarak görmemiz gerekiyor. Eli taşın altında olan bizler üretiyor, istihdam sağlıyor, vergi ödüyoruz. Bizler çok çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü bu ülke bizim" açıklamasında bulundu.

Tek isteklerinin yapılacak seçimlerin huzur içerisinde geçmesi olduğunu belirten Yıldırım, şunları kaydetti:

"Beklentimiz 1 Kasım'dan sonra hükumet probleminin olmaması. Sandıktan ne çıkarsa çıksın hepimizin buna saygı duyması lazım. Liderlerin sonuca saygı duyarak, tek başına olmuyorsa koalisyonla bir araya gelinmesi lazım. Seçim süresince ekonomide yaşanan sıkıntılara rağmen Türk özel sektörünün yatırıma devam etmesi iyi bir göstergedir. İlimizde de siyasi partilere teşekkür ediyoruz. Adaylar centilmence yarış içerisinde. Biz her zaman söylüyoruz. Tüm parti ve adaylara eşit mesafedeyiz. Halkın takdiri sonucu ortaya çıkacak sonucun ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. 1 Kasım'dan sonra yaklaşık 3,5 yıl seçim olmayacak. Gündemimizi iyi değerlendirmemiz gerekiyor."