Sivas Valisi Barut, incelemelerde bulundu

Sivas Valisi Barut, incelemelerde bulundu
Sivas Valisi Barut, incelemelerde bulundu
SİVAS (AA) - Sivas Valisi Alim Barut, Ulaş Kovalı bölgesine yapılan et entegre tesisi inşaatı ve Sivas merkez Kardeşler Mahallesi'nde yapımı...

SİVAS (AA) - Sivas Valisi Alim Barut, Ulaş Kovalı bölgesine yapılan et entegre tesisi inşaatı ve Sivas merkez Kardeşler Mahallesi'nde yapımı tamamlanan 112 Acil Çağrı Merkezi'nde incelemelerde bulundu.

İl Özel İdaresi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Barut, ilk olarak et entegre tesisi inşaat alanını gezerek, yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Tesisin kentin tarım ve hayvancılık potansiyelini artıracak önemli bir proje olduğunu belirten Barut, "Görüldüğü gibi inşaatlar ve bina içlerindeki montaj çalışmaları hızlı bir şekilde yürüyor. Her inşaatta olduğu gibi burada da belli aşamalarda engeller olabilir. Arazinin fiziki durumundan kaynaklanan engelleri aşarak bu güne kadar geldik, bundan sonraki aşamada son montajlar, rötuşlar yapılacak" ifadesini kullandı.

Sivas'ın hayvancılık alanında önemli bir yere sahip olduğunu ve bu potansiyelin ilkel teknolojilerle değil, modern teknolojilerle buluşturulması gerektiğine vurgu yapan Barut, şunları kaydetti:

"Gelecek nesillerimiz için sağlıklı gıda çok önemli yer tutacak, işte biz de burada halkımızın önemli bir besin maddesi olan kırmızı etle ilgili hijyenik modern bir tesis yapıyoruz. Çalışmalar aksamadan devam ettiğinde 2015'in yaz aylarında deneme işini yapabileceğimizi umuyorum. Tesisin yapımı için gayret gösteren İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz başta olmak üzere tüm çalışanlarına, yüklenici firmaya ve ekibine teşekkür ediyorum. Sivas'ımıza hayırlı olsun." 

Barut, daha sonra 112 Acil Çağrı Merkezi'nde incelemelerde bulundu.

Yapılan çalışmayla acil yardım talebinin tek numarayla daha hızlı ve sağlıklı yürütüleceğini belirten Barut, "İnşaatı tamamlanan ve kısa bir süre sonra hizmete girecek olan 112 Acil Çağrı Merkezi'nde, emniyet, jandarma , itfaiye, sağlık vb. yoğunlukla kullanılan 110, 112, 155, 156 gibi numaralar tek merkezde toplanarak sadece '112 ACİL' olarak hizmet verecek. Çağrı Merkezi'nin Sivas'ımıza kazandırılmasına vesile olan başta Milli Savunma Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz'a, Sivas milletvekillerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" açıklamasında bulundu.

İncelemelerde, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, Vali Yardımcısı Mehmet Şerif Olcaş ile Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürü Göksel Yerlikaya da yer aldı.