Sivas Valisi Barut, Zara İlçesi'ni ziyaret etti

Sivas Valisi Barut, Zara İlçesi'ni ziyaret etti
Sivas Valisi Barut, Zara İlçesi'ni ziyaret etti
SİVAS (AA) - Sivas Valisi Alim Barut, Zara İlçesi'nde bir dizi incelemelerde bulundu ve açılışlara katıldı.Zara Kaymakamlığı'nı ziyaret eden Barut,...

SİVAS (AA) - Sivas Valisi Alim Barut, Zara İlçesi'nde bir dizi incelemelerde bulundu ve açılışlara katıldı.

Zara Kaymakamlığı'nı ziyaret eden Barut, Kaymakam Fehmi Likoğlu'ndan birifing aldıktan sonra beraberindeki heyetle daha önce Zara Mal Müdürlüğü lojmanı olarak kullanılan ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından Sosyal Market'e dönüştürülen binanın açılışını gerçekleştirdi.

Açılışın ardından Zara Belediye Başkanı Sayıt Ahmet Pala'yı ziyaret eden Barut, belediye çalışmaları hakkında Pala'dan bilgi aldı. Barut, daha sonra inşaatları devam eden Hükumet Konağı ve 500 seyirci kapasiteli spor  salonu tesisini inceledi.

Zara Kaymakamlığı tarafından düzenlenen "23 Nisan Kitap Şenliği" fuarına katılan Vali Barut, kurdele keserek fuarı öğrencilerin ziyaretine açtı. Burada konuşan Barut, "Medeniyetlerin temeli olan bilgi kitapların içerisindedir. İnsan olarak biz de bu kitaplara ulaşıp bu bilgiden istifade ederek hayatımızı kolaylaştırmalıyız. Her ne kadar dijital ortama geçmiş olsak bile kitabın önemi hiçbir zaman kaybolmamıştır. Bu sebeple kitapla dost olmamız gerekiyor" dedi.

Barut, ayrıca 20. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Cumhuriyet Üniversitesi Zara Ahmet Çuhadaroğlu Meslek Yüksekokulu'nu da ziyaret etti.