Sivas'a yapılacak 2 göletin kamulaştıma kararı onaylandı

Sivas'a yapılacak 2 göletin kamulaştıma kararı onaylandı
Sivas'a yapılacak 2 göletin kamulaştıma kararı onaylandı
SİVAS (AA) - Sivas'ın Yıldızeli ve Gürün ilçelerindeki Cizözü ve Ayvalı göletlerinin yapımı için kamulaştırma kararı onaylandı.Orman ve Su İşleri...

SİVAS (AA) - Sivas'ın Yıldızeli ve Gürün ilçelerindeki Cizözü ve Ayvalı göletlerinin yapımı için kamulaştırma kararı onaylandı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun Sivas'ta inşa edilecek 2 gölet projesinin kamulaştırmalarının yapılabilmesi için gerekli olurları imzaladığı aktarıldı.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünce (DSİ) inşa edilecek Yıldızeli Cizözü Göleti ile Gürün Ayvalı Göleti için gerekli kamulaştırma işlemlerinin yapılabilmesi maksadıyla kamu yararı kararı alınması hususunda olurlar düzenlendiği belirtilen açıklamada, DSİ Genel Müdürlüğü'nce düzenlenerek Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu'na sunulan olurların, Bakan Eroğlu tarafından aynı gün imzalandığı kaydedildi. 

Yıldızeli Cizözü Göleti ile 2 bin 510 dekar, Gürün Ayvalı Göleti ile de 3 bin 260 dekar araziye su temin edileceği vurgulanan açıklamada, Bakanı Eroğlu'nun 'tesislerin hizmete alınmasıyla yöredeki çiftçilerin aynı topraklardan daha fazla gelir elde edecekler" ifadelerine yer verildi.