Sivasspor Kulübü Başkanı Otyakmaz:

Sivasspor Kulübü Başkanı Otyakmaz:
Sivasspor Kulübü Başkanı Otyakmaz:
- "Yöneticilerimizi ve bizi haksız yere eleştiren taraflar var ve bunu özellikle ön plana çıkaran bazı gruplar olduğunu hissediyorum" - "Eğer hedefleri Sivasspor'da görev almaksa bir kadro oluştururlar ve kamuoyuna kendilerini deklare ederler"

SİVAS (AA) - Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, "Yöneticilerimizi ve bizi haksız yere eleştiren taraflar var ve bunu özellikle ön plana çıkaran bazı gruplar olduğunu hissediyorum" dedi. 

Otyakmaz, kulüp tesislerinde, kentte yayın yapan yerel televizyonlardan ikisinin ortak yayınında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Sivasspor'un ligdeki kötü gidişatından dolayı kulüp yöneticilerin ve kendisinin eleştirilere maruz kaldığını belirten Otyakmaz, "Yöneticilerimizi ve bizi haksız yere eleştiren taraflar var ve bunu özellikle ön plana çıkaran bazı gruplar olduğunu hissediyorum" diye konuştu. 

Bu kişilerin sayısının fazla olmadığını, kendilerini büyük göstermek için bir takım çabalar sarf ettiklerini dile getiren Otyakmaz, şunları kaydetti:

"Eğer hedefleri Sivasspor'da görev almaksa bir kadro oluştururlar ve kamuoyuna kendilerini deklare ederler. Çıkar derler ki: Bu yönetim artık miadını doldurmuştur, Sivasspor'a verecek hiçbir şeyleri yoktur, bizler yeni bir oluşumuz, yeni bir kanla, şevkle Sivasspor'a hizmet etmek için hazırız. Çıkarlar ortaya, destek de bulurlar. Biz gerek duyarsak yarışırız, gerek duymazsak o arkadaşlarımıza teslim ederiz. Sivasspor'un içerisinde bulunduğu kötü anda bir tekme de onlar vurup, daha iyi bir hale getirmelerine imkan yok. Aksine takıma zarar veriyorlar ve haksız eleştiriler yapıyorlar."

Bazı yöneticiler hakkında menfaat elde ettiklerine dair yazılar okuduğunu ve bunlara inanmadığını ifade eden Otyakmaz, "Bu insanlar, yıllardır Sivasspor'a hizmet ediyorlar ve önemli bir mesai harcıyorlar. Geçtiğimiz yıllarda Sivasspor'a ekonomik anlamda destek olunması gerektiği anlarda en önemli desteği vermişlerdir" dedi. 

Sivasspor'un iyi bir takım olduğunu ve bu dönemde bir takım şanssızlıklar yaşadığını vurgulayan Otyakmaz, "Bu şanssızlıkları yaşadığımız dönemde gizlice arkadan bıçaklamaya çalışan insanların var olduğunu görmek, dostumuzu ve düşmanımızı görmek açısından da bizim için çok önemli bir ders olduğunu söyleyebilirim. Tabii ki yapıcı eleştirilerden gerekli dersi de çıkarttığımızı söyleyebilirim" şeklinde konuştu. 

- "Sezona sıkıntılı bir süreçle başladık"

Teknik direktör Roberto Calos'un dünya kupasına yorumcu olarak katılmasının ve Sivasspor'un UEFA Avrupa Ligi'ne katılıp katılamama stresi yaşamasının kırmızı-beyazlı ekibin sezon başında konsantrasyonunu bozduğuna dikkati çeken Otyakmaz, "Çünkü UEFA kupasına katılmış olsaydık, yaklaşık 20 gün önce takımın toplanmış olması gerekiyordu. Planımızı ona göre yapmıştık fakat katılamama durumu söz konusu olunca, takımı tekrar tatile gönderip, 20 gün sonra toparlandık. Bu sezona konsantre olma açısından hem futbolcularımız da hem biz de olumsuz bir etki yarattı" dedi. 

Sivasspor'un geçen sezon ligi 53 puanla aynı puana sahip Trabzonspor'un averajla gerisinde 5. sırada tamamladığını anımsatan Otyakmaz, başarıyı yakalayan kadroyu Aydın Karabulut haricinde koruduklarını belirtti.

Geçen sezonki başarıyı yakalayacaklarını düşünerek lige başladıklarını dile getiren Otyakmaz, "Fakat yeni transferlerimiz olmasına rağmen futbolcularımız geçtiğimiz yıldan bir adım geride bir performans ortaya koydular. Maalesef şu ana kadar arzu ettiğimiz sonuçları elde edemedik" diye konuştu. 

Otyakmaz, Sivasspor'un güçlü bir takıma sahip olduğunu, geride kalan haftalarda gol yollarında etkili olamaması nedeniyle sıkıntı yaşadığını söyleyerek, şunları kaydetti:

"Bursaspor maçı haricinde kötü oynadığımız maç yok. İyi oynuyoruz ama puan açısından maalesef kötü durumda olmamız bugün bu konuları konuşma zorunluluğunu getirdi. Geçmişte çok önemli başarılar yakaladığımız için insanlar 50 milyon avro bütçesi olan İstanbul takımlarıyla her sene korakor mücadele edeceğimizi, yarışacağımızı sanıyor ve arada sırada bunları geçip şampiyon olmamız bekleniyor herhalde. Gerçekçi olmak gerekiyorsa bu bir hayal. Bir jenerasyon yakalarsınız, onlarla iyi bir birliktelik sağlarsınız, iyi mücadele edersiniz bazen yarışa ortak olursunuz. O bütçelerle bizim takımımızın sürekli korakor mücadele etme şansı yok maalesef."

Ligdeki hakemlerin formsuz olduğunu savunan Otyakmaz, Sivasspor maçlarına adaletli hakem atamalarının yapılmadığını öne sürdü.

Hakemlerin kötü performans sergilediğini söyleyen Otyakmaz, "Tecrübesiz hakemlerin yapacağı hataları sineye çekmeye hazırım ama tecrübeli hakemlerin yapmış olduğu hata insanların psikolojisini bozuyor. Kritik maçlara daha tecrübeli hakem gelmesi gerekir diye düşünüyorum" dedi. 

Otyakmaz, Sivasspor taraftarlarından hakemlere yönelik kötü tezahüratta bulunmamalarını isteyerek, "Küfürden ziyade onları daha esprili bir dille, kulübümüz ceza almayacak bir şekilde protesto etme yöntemleri de mevcut" ifadesini kullandı. 

- "Hocamıza ve takımımıza sonuna kadar güveniyoruz"

Ligin 10. haftasında oynayacakları Balıkesirspor maçıyla takımlarındaki kötü gidişatın sona ereceğine yönetim olarak inandıklarını dile getiren Otyakmaz, "Biz hocamıza ve takımımıza sonuna kadar güveniyoruz. Milli maç arası bizim için yeni bir başlangıçtır ve yeni bir sezon gözüyle bakabileceğimiz bir atmosfere götürdü bizi. Bu takım inşallah sezona yeniden başlayıp, geçtiğimiz yıl ki performansı yakalayacaktır" diye konuştu. 

Otyakmaz, teknik direktörleri Roberto Carlos'un vereceği rapor doğrultusunda ve kulübün imkanları ölçüsünde devre arasında ihtiyaç duyulan bölgelere 2-3 transfer yapılacağını ifade etti.