Sivasspor Kulübü Başkanı Otyakmaz:

Sivasspor Kulübü Başkanı Otyakmaz:
Sivasspor Kulübü Başkanı Otyakmaz:
- "(Yönetim istifa tezahüratları) Eğer bir yönetim oluşturulur veya şehirden onlara destek olunacağı yönünde bir enerji oluşursa devre arasına kalmadan ya da devre arası zamanlarında yasal süreci bekleyerek genel kurul kararı alabiliriz"

SİVAS (AA) - Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, İstanbul Başakşehir maçında bazı taraftarların " yönetim istifa" tezahüratlarına ilişkin, "Eğer bir yönetim oluşturulur veya şehirden onlara destek olunacağı yönünde bir enerji oluşursa devre arasına kalmadan ya da devre arası zamanlarında yasal süreci bekleyerek genel kurul kararı alabiliriz" dedi.

Otyakmaz, Sivasspor'un ligde İstanbul Başakşehir'e 2-0 yenildiği maçın ardından stat çıkışında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, takımları açısından işlerin kötü gittiğini ve olağanüstü bir süreçten geçtiklerini belirtti.

Maçta bazı taraftarların yönetimi istifaya çağırdığını ifade eden Otyakmaz, "Maalesef 13-14 yıl sonra ilk defa böyle bir şeyle karşılaştık. Bu konuyla ilgili genel kurul kararı alabiliriz. Eğer bir yönetim oluşturulur veya şehirden onlara destek olunacağı yönünde bir enerji oluşursa devre arasına kalmadan ya da devre arası zamanlarında yasal süreci bekleyerek genel kurul kararı alabiliriz" diye konuştu.

Otyakmaz, şunları söyledi:

"Biz, birlik beraberlikle bu işin altından kalkabileceğimizi düşünüyoruz. Kendimize, takımımıza inanıyoruz. Birtakım aksaklıkların olduğunu ve takviye yapılması gerektiğini biliyoruz. Onları yapıp bu takımı tekrar düzlüğe çıkartacak gücümüz olduğunu da biliyoruz ama buna rağmen şehirde böyle bir sinerji oluşur, böyle bir yönetim oluşursa da genel kurul kararı almaya da hazırız."