Sivasspor'a isim sponsoru

Sivasspor'a isim sponsoru
Sivasspor'a isim sponsoru
- Medicana Sağlık Gurubu ile isim sponsorluğu anlaşması imzalandı - Kulüp başkanı Otyakmaz: "Sivasspor bir ilki gerçekleştiriyor, tarihinde ilk defa isminin önünde bir markayla birliktelik yaşıyor"

SİVAS (AA) - Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Sivasspor, Medicana Sağlık Grubu ile isim sponsorluğu anlaşması imzaladı. 

Kulüp başkanı Mecnun Otyakmaz, kulüp tesislerinde düzenlenen imza töreninde yaptığı konuşmada, sponsorluk anlaşmasının diğer kulüplere ve firmalara örnek teşkil etmesini diledi. 

Sponsorluklarından dolayı Medicana Sağlık Grubu'na teşekkür eden Otyakmaz, "Sivasspor bir ilki gerçekleştiriyor, tarihinde ilk defa isminin önünde bir markayla birliktelik yaşıyor. Futbolun maalesef yıldızının söndüğü, bazı ulusal firmaların hatta dünya markası firmaların futboldan çıktığı bir ortamda, Medicana ailesinin ve Sivasspor'un bu işbirliğinin çok manidar olduğunu düşünüyorum. İnşallah diğer kulüplerimize ve diğer firmalarımıza örnek olur diye ümit ediyorum" dedi. 

Otyakmaz, anlaşmanın Sivasspor camiasına ve Türk futbol ailesine hayırlı uğurlu olmasını diledi. 

Medicana Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Bozkurt da sektörde 25 yıldır hizmet veren, ülkenin önde gelen sağlık gruplarından birisi olduklarını söyledi.

Grup olarak İstanbul , Ankara , Konya, Samsun ve Sivas'ta hizmet verdiklerini belirten Bozkurt, şunları kaydetti:

"Medicana, gittiği şehirlere fayda sağlamaya çalışmıştır. Sivas da bizim önceden beri takip ettiğimiz, sevdiğimiz bir şehirdir. Sivas'ın göz bebeği Sivasspor var. Sivas'a geldiğimizde Sivasspor'a nasıl katkıda bulunabiliriz diye kulüp başkanımız ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştük. Teklifimizi kabul ettiler ve bizi sıcak karşıladılar. Kulüp başkanımıza ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Sivas için elimizden ne geliyorsa katkımızı artırarak devam ettireceğiz. Sivasspor inşallah şanssızlıklarını atarak, ikinci yarıda hak ettiği yeri bulacaktır. Bizim de gurur duyduğumuz Sivasspor olarak yoluna devam edecektir." 

İsim sponsorluğu anlaşmasının 1,5 yıllık olduğu belirtildi. İmza töreninde Sivasspor yönetim kurulu üyeleri ile Medicana Sivas Hastanesi Genel Müdürü Ozan Yaşar da hazır bulundu.